رئیس جمهوری:

حرکت ملت ایران به سمت قله پیشرفت دانش و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دائمی خواهد بود

رئیس جمهوری در ادامه سخنرانی در مراسم باشکوه 22 بهمن گفت: من با صدای رسا از طرف ملت ایران می‌گویم تهدید علیه ملت ایران بی ارزش و کودکانه است چون ملت ما در طول 35 ساله گذشته در برابر انواع تهدیدهای دشمن ایستادگی کرده و به پیروزی رسیده است.

شناسه خبر: 74858 -

سه شنبه 22 بهمن 1392 - 12:24

دکتر روحانی افزود: ملت ایران زبان تهدید را خلاف قانون، خلاف اخلاق و خلاف ادب می‌داند و باید بدخواهان بدانند هرگونه تهدیدی باعث مقاومت بیشتر و اتحاد و انسجام بیشتر مردم عزیز و بزرگوار ما خواهد بود.
رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: آنها که تهدید می‌کنند بفهمند تهدید یعنی ایستادن در برابر عظمت یک تاریخ. تهدید به معنای ایستادن در برابر یک ملت عظیم و بزرگ که هرگز در برابر هیچ تجاوزی شکست نخورد و در آینده نیز پیروز خواهد بود.
دکتر روحانی گفت: من به صراحت اعلام می‌کنم اگر کسانی در توهم هستند که بر روی میز آنها تهدیدی علیه ملت ایران وجود دارد ، نیاز به عینک جدید دارند. روی هیچ میزی در جهان تهدید نظامی علیه ملت ما وجود ندارد.
رئیس جمهوری تأکید کرد: من با صراحت اعلام می‌کنم حرکت ملت ایران به سمت قله پیشرفت دانش و فناوری و از جمله فناوری صلح آمیز هسته‌ای دائمی خواهد بود.
حجت الاسلام روحانی گفت: غرب به خوبی فهمیده است که راه تحریم راه نادرست و غلطی است و هر کسی در پی تهدید و تحریم باشد سرنوشت او سرنوشت همه ظالمان و متجاوزان تاریخ خواهد بود.
رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر تحریم می‌توانست مردم ما را از مسیر حقشان بازدارد در طول این 35 سال می‌توانست این کار را انجام دهد.
دکتر روحانی با اشاره به مذاکرات ایران با پنج بعلاوه یک گفت: همه بدانند مذاکره ما از سر حکمت و عزتمندی و درچارچوب غیرت ملی و در مسیر آرمان خواهی ملت بزرگ ایران است.
رئیس جمهوری تصریح کرد: ما همان آرمان 22 بهمن 57 را یکبار دیگر با صدای بلند تکرار می‌کنیم که استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.
دکتر روحانی افزود: من به کشورهای پنج بعلاوه یک می‌گویم مذاکرات هسته‌ای یک آزمایش تاریخی برای اروپا و آمریکا است اگر در مذاکرات اتمی در چارچوب قانون، در چارچوب حقوق ملت ایران در چارچوب منافع مشترک احترام مشترک تعامل همکاری حرکت کنند از طرف ایران پاسخ مثبت و مناسب خواهند شنید اما اگر بخواهند شیوه‌های ناپسند و نادرست گذشته را تکرار کنند بدانند به ضرر ملت خودشان به ضرر منطقه و به ضرر رفاه و ثبات جهانی قدم گذاشته‌اند و روشن خواهد شد که تمام اتهاماتی که علیه ملت ایران جاری کرده‌اند اتهام ناروا است ایران به یک مذاکرات عادلانه و سازنده در چارچوب مقررات بین‌المللی مصمم است.
رییس جمهوری افزود: امیدواریم چنین اراده‌ای از طرف مقابل هم در زمان مذاکره که در روزهای آینده شروع می‌شود ما شاهد باشیم. همه دنیا بدانند که مردم ما از تهدید و تحریم هراسی نداشته و نخواهند داشت.
دکتر روحانی گفت: ما امروز در زمینه روابط با جهان در فکر منافع مردم خود و در فکر منافع منطقه و ثبات آن هستیم، ما اولین ضربه را بر تحریم غیرقانونی زدیم، امروز شما می‌بینید در زمینه بیمه، کشتیرانی و بانک ضربه اول بر تحریم وارد شده است. در زمینه صنعت غذایی، دارویی، خودرو و پتروشیمی ضربه بر پیکره تحریم وارد شده است.
رییس جمهوری افزود: مردم بدانند دولت با تمام قدرت برای شکستن تحریم ظالمانه قدم به پیش خواهد گذاشت و آنچه برای دولت مهم است حرکت در چارچوب منافع ملی مردم، حقوق ملت و مصالح ملت عزیز باشد.
دکتر روحانی در ادامه سخنان خود گفت: باید برخی از افراد بدانند سیاست خارجی، جناحی و حزبی نیست. سیاست خارجی در چارچوب منافع ملی ما خواهد بود. همه ما دست به دست هم بدهیم و متحد باشیم و پشت پرچمدار واحد یعنی مقام معظم رهبری حرکت کنیم.
رییس جمهوری افزود: همه بدانیم ما در برابر انواع توطئه‌ها پیروز خواهیم بود. این دولت در چارچوب وعده‌هایی که داده است، در طول این شش ماه به وعده‌های خود عمل کرده و به آن پایبند است و از مردم استمداد می‌طلبد. دولت آنچه تاکنون موفق بوده بخاطر حضور مردم، حمایت مردم و نظارت مردم بوده، اما همچنان حمایت و نظارت مردم و وحدت جامعه و انسجام جامعه را می‌خواهیم . همه اقوام، گروه‌ها، زن و مرد بویژه جوانان در صحنه باشند تا ما از مسیر دشوار به خوبی و با کمترین هزینه عبور کنیم.

شناسه خبر: 74858

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده