رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید مکزیک:

روابط نزدیک و گسترده ایران با کشورهای آمریکای لاتین و مکزیک توسعه خواهد یافت

اولیسیس کانچولاگوتینرز سفید جدید مکزیک صبح امروز (دوشنبه) با رییس‌ جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 74803 -

دوشنبه 21 بهمن 1392 - 12:19

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه ایران و مکزیک از روابط خوبی برخوردار بوده‌اند، گفت: امروز شرایط مناسبتری برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی میان دو کشور پدید آمده است.
رییس‌جمهوری با اشاره به روابط گسترده و نزدیک ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین پس از انقلاب اسلامی و اینکه این روابط صرفاً در راستای منافع فی‌مابین خواهد بود، گفت: اراده راسخ در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و مکزیک وجود دارد و روابط نزدیک و گسترده ایران و کشورهای آمریکای لاتین بویژه روابط ما با مکزیک در راستای منافع ملی دو جانبه توسعه خواهد یافت.
سفیر جدید مکزیک: برای گسترش روابط همه جانبه و تقویت گفت‌وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد
اولیسیس کانچولاگوتینرز سفید جدید مکزیک نیز در این دیدار ضمن مباهات از اینکه در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالگرد صدمین سال آغاز روابط ایران و مکزیک استوارنامه خود را به رییس‌ جمهوری تقدیم می‌کند، گفت:‌ در دوران مأموریت خود در ایران برای گسترش و تحکیم روابط همه جانبه بویژه فرهنگی و تجاری و تقویت گفت‌وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد.
سفیر جدید مکزیک همچنین با اشاره به سفر اخیر هیأت بلند پایه پارلمانی مکزیک به ایران، از حضور اولین هیأت اقتصادی این کشور در ایران خبر داد.

شناسه خبر: 74803

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده