رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید عمان:

ایران و عمان باید امنیت و ثبات را در منطقه توسعه دهند

سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان در ایران صبح امروز (شنبه) با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 74733 -

شنبه 19 بهمن 1392 - 11:58

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روزافزون روابط میان ایران و عمان به عنوان دو کشور همسایه، دوست و برادر، گفت: ایران و عمان در منطقه‌ای بسیار حساس و استراتژیک قرار گرفته و به خوبی توانسته‌اند با همکاری امنیت را در منطقه توسعه دهند.
رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه تاکنون توافقات خوبی میان دو کشور به انجام رسیده، خاطر نشان کرد: امروز در عرصه بین‌المللی شرایط مناسبی به وجود آمده که دو کشور می‌توانند از آن در راستای توسعه روابط و مناسبات در زمینه‌های مختلف به ویژه تجاری و مالی استفاده کنند.
دکتر روحانی همچنین افزود: با توجه به اعتماد سطح بالایی که میان رهبران دو کشور وجود دارد، همکاری‌های ایران و عمان می‌تواند علاوه بر توسعه روابط دو جانبه در جهت افزایش ثبات در منطقه هم تأثیرگذار باشد.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز منطقه از اختلافات، افراطی‌گری و تروریسم رنج می‌برد، اظهار کرد: متأسفانه برخی کشورهای منطقه به دلیل شدت اختلافات و درگیری‌ها به سمت ویرانی کامل می‌روند و کشورهایی نظیر ایران و عمان که امروز از امنیت و ثبات برخوردارند باید این امنیت و ثبات را در منطقه توسعه دهند.
سفیر جدید عمان: روابط اقتصادی عمان نیز تا حد و اندازه روابط سیاسی دو کشور ارتقاء یابد
سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتصاب به عنوان سفیر در جمهوری اسلامی ایران و تقدیم استوارنامه به رییس جمهوری با ابلاغ سلام‌های گرم سلطان قابوس به رهبری معظم انقلاب و رییس جمهوری اسلامی کشورمان گفـت: دولت عمان علاقمند است روابطی روز به روز گرمتر و عمیقتر با ایران در همه حوزه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی داشته باشد.
سفیر جدید عمان در تهران با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و عمان در تمامی زمینه‌ها از جمله سیاسی و دیپلماتیک در سطح بسیار خوبی قرار دارد، اظهار امیدواری کرد روابط اقتصادی عمان نیز تا حد و اندازه روابط سیاسی دو کشور ارتقاء یابد.
سعود بن احمد البروانی در ادامه گفت: ایران نه تنها همسایه‌ای خوب بلکه برادر عمان است و روابط دیرینه عمان و ایران گواهی بر این ادعا است.

شناسه خبر: 74733

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده