رییس‌ جمهوری در دیدار سفیر جدید تایلند:

همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند گسترش می‌یابد

«آدیسوندج سوخاسواستی» سفیر جدید تایلند صبح امروز (شنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 74728 -

شنبه 19 بهمن 1392 - 11:49

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه در شرایط فعلی فضای بین‌المللی نیازمند همکاری‌ همه کشورهاست، اظهار امیدواری کرد سطح روابط دو کشور افزایش یابد و روابطی بیش از پیش گرمتر داشته باشیم.
رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد با تلاش سفیر جدید تایلند در تهران شاهد ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور و بازگشت به رونق روابط اقتصادی گذشته دو کشور باشیم.
دکتر روحانی در ادامه از آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌ها‌ در زمینه‌های اقتصادی از جمله تأمین انرژی تایلند خبر داد.
رییس جمهوری روابط دو ملت را مهم دانست و گفت: هر چه قدر مردم دو کشور با یکدیگر نزدیکتر شوند این روابط می‌تواند پایه خوبی برای توسعه روابط دولت‌ها باشد ولی باید تمهیداتی اتخاذ شود که حجم سفرهای مردم دو کشور، یکسان باشد.
سفیر جدید تایلند: تایلند عزم جدی برای توسعه روابط با ایران دارد
سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور گفت: دولت من عزم جدی برای افزایش سطح روابط با ایران در کلیه سطوح اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد.
آدیسوندج سوخاسواستی گفت: ما اطمینان کامل داریم با روی کار آمدن دکتر روحانی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو کشور خواهیم بود.
او گفت: برای ما مهم است که با ایران همکاری‌های مشترک و سرمایه‌گذاری خصوصاً در زمینه‌های نفت و گاز، کشاورزی، صنایع سنگین و روابط بانکی داشته باشیم.
سفیر جدید تایلند در ایران با بیان اینکه اطمینان کامل دارم نتایج بسیار مطلوبی از روابط ایران خواهیم داشت، گفت: بزودی یک هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از شرکت‌های خصوصی و دولتی تایلند به ایران خواهد آمد تا در زمینه‌های مختلف مذاکره کنند و این سفر باعث توسعه روابط اقتصادی خواهد شد.

شناسه خبر: 74728

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده