رییس‌ جمهوری در دیدارِ سفیر جدید پاکستان:

ثبات و امنیت پاکستان برای ایران مهم است

نورمحمد جادمانی سفیر جدید پاکستان در تهران صبح امروز (شنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 74721 -

شنبه 19 بهمن 1392 - 11:44

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار روابط ایران و پاکستان را تاریخی، کهن و توأم با پیوندهای عمیق فرهنگی ارزیابی و اظهار امیدواری کرد با حضور سفیر جدید پاکستان در ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.
رییس‌جمهوری از پاکستان به عنوان کشوری برادر، دوست و همسایه یاد کرد و با بیان اینکه ثبات و امنیت در این کشور برای ما بسیار مهم است اظهار امیدواری کرد در سایه امنیت و ثبات بیشتر در پاکستان شاهد توسعه همکاری‌ها باشیم.
دکتر روحانی در ادامه گفت: ایران آمادگی دارد روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را بسط و گسترش دهد تا سطح همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور از سطح فعلی بالاتر رفته و توسعه یابد.
سفیر جدید پاکستان: نواز شریف به ایران سفر می‌کند
سفیر جدید پاکستان نیز پس از تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری، سلام‌ گرم رییس‌جمهوری و نخست وزیر کشور متبوعش را به رییس‌جمهوری ابلاغ کرد و پیروزی دکتر روحانی و ایام دهه فجر را به ایشان تبریک گفت.
نورمحمد جادمانی در ادامه با تبریک موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای ژنو گفت: پاکستان علاوه بر عزم جدی در توسعه روابط اقتصادی و گسترش همکاری‌ها با ایران، مصمم است برای مبارزه با تروریسم نیز تلاش کند.
سفیر جدید پاکستان در ایران با بیان اینکه نخست وزیر کشورش در آستانه سفر به ایران و ملاقات با دکتر روحانی است گفت: تاریخ این سفر به زودی تعیین و اعلام خواهد شد.

شناسه خبر: 74721

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده