رئیس جمهوری:

باید ریشه ویژه‌خواری در کشور خشکانده شود

رئیس جمهوری در بخش دیگری از گفتگوی خود با مردم ایران گفت: دولت در پی خشکاندن ریشه ویژه‌خواری و رانت در کشور است و در این راه همه باید کمک کنند.

شناسه خبر: 74669 -

پنحشنبه 17 بهمن 1392 - 00:20

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه درباره مبارزه با فساد خیلی شعار داده شده و کمتر عمل شده است، گفت: بگونه‌ای عمل شده که مردم ما وقتی این موضوع مطرح می‌شود، تردید می‌کنند که در مقام عمل چه اقدامی شده است.
رئیس جمهوری افزود: در بخش مبارزه با فساد اگر چه مشکلات ساختاری وجود دارد، ولی این مشکلات حل و فصل خواهد شد.
دکتر روحانی با بیان اینکه در مسیر مبارزه با فساد با مواردی تکان دهنده برخورد کردیم، گفـت: پول بیت المال و رقم بسیار بالایی در حدود هشت و نیم تا 10 هزار میلیارد تومان در اختیار یک نفر قرار گرفته که واقعاً دلیل آن معلوم نیست.
دکتر روحانی در ادامه افزود: در این زمینه همه از جمله دولت، مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم بدهیم، با هم حرکت کنیم و درباره این مورد خاص کاری کنیم، این پول مردم به بیت‌المال برگردد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه باید کاری کنیم که ریشه ویژه‌خواری و رانت در کشور خشکیده شود، گفت: در نشستی که با کارکنان وزارت اطلاعات داشتم، دستور دادم که آنها نیز با جدیت وارد شوند، تا بتوانیم ابتدا پول مردم را به بیت المال برگردانیم و پس از آن مشکلات ساختاری را حل کنیم و در این زمینه البته همه از جمله مجلس و قوه قضائیه و همه مردم باید دولت را یاری دهند.

شناسه خبر: 74669

- مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده