معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از سابقه تاریخی و تمدنی بزرگی برخوردار است گفت: میراث فرهنگی کشور شامل آثار متعدد مادی و معنوی است و پاسداری از این هویت ملی و تاریخی در گرو اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی از عهده این رسالت خطیر برآید.|>"> معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از سابقه تاریخی و تمدنی بزرگی برخوردار است گفت: میراث فرهنگی کشور شامل آثار متعدد مادی و معنوی است و پاسداری از این هویت ملی و تاریخی در گرو اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی از عهده این رسالت خطیر برآید.|>" /> معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از سابقه تاریخی و تمدنی بزرگی برخوردار است گفت: میراث فرهنگی کشور شامل آثار متعدد مادی و معنوی است و پاسداری از این هویت ملی و تاریخی در گرو اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی از عهده این رسالت خطیر برآید.|>" />

معاون اول رییس جمهور:

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسالت خطیری بر عهده دارد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از سابقه تاریخی و تمدنی بزرگی برخوردار است گفت: میراث فرهنگی کشور شامل آثار متعدد مادی و معنوی است و پاسداری از این هویت ملی و تاریخی در گرو اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی از عهده این رسالت خطیر برآید.

شناسه خبر: 74570 -

سه شنبه 15 بهمن 1392 - 16:29

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم تکریم و تودیع رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تبریک دهه مبارک فجر با اشاره به اینکه دکتر نجفی در هر مسئولیتی منشأ خیر برای کشور بوده، اظهار امیدواری کرد آقای سلطانی‌فر رئیس جدید سازمان نیز بتواند در چارچوب برنامه‌های دولت گامهای موثری جهت ارتقاء جایگاه این سازمان بردارد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش صنایع دستی همواره یکی از دغدغه‌ها یافتن بازاری مناسب در داخل و خارج بوده است، تصریح کرد: باید تلاش گردد اقلام صادراتی در بخش صنایع دستی افزایش یافته و با آموزش رشته‌های مختلف صنایع دستی در جهت حفظ و توسعه آن گام برداشته شود.
وی گردشگری را زمینه‌ای مناسب برای ایجاد درآمد و اشتغالزایی در دنیا دانست و گفت: یکی از کمبودهای این بخش در کشور ما فقدان زیرساخت‌های لازم است که برای جبران آن نیازمند برنامه‌ریزی و اختصاص منابع مناسب هستیم.
معاون اول رئیس جمهور افزود: سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی فراوانی تمایل دارند برای احداث هتل و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در ایران فعالیت کنند، بنابراین باید زمینه و مقدمات کار فراهم گردد.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به سفر زائرین از کشوهای خارجی به ایران خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌های گردشگری که در کشور ما بسیار رونق دارد گردشگری مذهبی است که لازم است در این زمینه نیز خدماتی شایسته ارائه شود.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امیدی که پس از حضور دولت یازدهم در دل مردم ایجاد شده گفت: دولت در همین مدت کوتاه موفق شده گره‌های بزرگی را باز کند و مردم نیز معتقدند که این دولت قادر است مشکلات و موانع را از پیش روی کشور بردارد.
وی با اشاره به دو سفر اخیر خود به استان‌های قم و سیستان و بلوچستان افزود: ابراز موفقیت دولت در ماه‌های اخیر و باز شدن گره‌های مردم از مهمترین نظرات مطرح شده مراجع محترم در دیدارها بود. در سفر روز گذشته به سیستان و بلوچستان نیز همه اقشار این استان از مسئولان و اقوام مختلف هم‌نظر بودند که مردم به این دولت امید بسته‌اند، لذا مسئولیت ما سنگینتر شده است.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در بخش اقتصادی گامهای مهمی برداشته و به اقتصاد کشور ثبات و آرامش بخشیده است گفت: دولت مشکلات و آسیب‌های بخش‌های مختلف اقتصاد کشور، از جمله هدفمندسازی یارانه‌ها و مسکن مهر را شناسایی کرده و به راهکارهای خوبی رسیده است اما برای اجرای گام دوم طرح هدفمندی دولت به تنهایی نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد بلکه نیازمند عزم و اراده ملی، حمایت همه قوا، ائمه جمعه و مردم کشور است.
وی بی‌ثباتی اقتصادی در دولت قبل را مورد اشاره قرار داد و گفت: متأسفانه سوء مدیریت در اجرای گام نخست طرح هدفمندی تا حدی بوده که گویا حتی چهار عمل اصلی را هم برای محاسبات و همچنین تعیین یارانه نقدی در نظر نگرفته‌اند چرا که با انجام محاسبات ساده می‌توان برنامه‌ریزی به مراتب بهتری انجام داد تا کسری پرداخت یارانه، گریبان دولت را نگیرد.
دکتر جهانگیری افزود:نرخ تورم در دولت گذشته هر ماه افزایش داشت و با آغاز دولت یازدهم نسبت تورم هر ماه نسبت به ماه قبل دارای کاهش بوده و از بالای 45 از ابتدای شروع دولت به 35 درصد در این ماه رسیده است.
وی در عین حال اضافه کرد: البته به دلیل آنکه در برخی زمینه‌ها برای نجات اقتصاد کشور، دولت تدبیر و امید ناچار به اتخاذ تصمیمات لحظه‌ای و سریع بوده، ممکن است برخی تصمیمات با ایراداتی همراه باشد. بی‌تردید دولت از نقدهای کارشناسان استقبال می‌کند اما عده‌ای مخالف وجود دارند که بدون توجه به برنامه‌ها و اقدامات دولت همواره ساز مخالف کوک می‌کنند و در صدد دشمنی با دولت هستند. به عنوان مثال، مخالفت‌هایی که در موضوع سیاست خارجی انجام می‌شود از روی حسادت است.
معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: برخی از مخالفین حرفه‌ای دولت‌ها از آغاز انقلاب اسلامی، دائما مخالف برنامه‌ریزی‌ها بوده‌اند اما باید بدانند که سخنانشان تأثیری ندارد و امید و باوری که مردم به دولت تدبیر و امید بسته‌اند به این سادگی‌ها از بین نمی‌رود.
دکتر جهانگیری در ادامه با اشاره به ستاد هماهنگی امور اقتصادی که از آغاز دولت جدید تشکیل شده گفت: این جلسات به صورت مستمر با حضور رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت تشکیل می‌شود و بحث‌های کلان اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: این جلسات برای بهبود اقدامات و تصمیم‌ها نیازمند یک دبیر کاردان و دانشمند است که امیدواریم با حضور دکتر نجفی به عنوان دبیر این ستاد، تصمیمات موثرتر و راهگشایی برای اقتصاد کشور اتخاذ گردد.
در این مراسم دکتر نجفی رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در سخنانی به دلایل کناره گیری خود از این سمت اشاره کرد و از رسانه‌ها خواست پیش از اطلاع از واقعیات نسبت به انتشار و گمانه‌زنی‌های نادرست اقدام نکنند.
سلطانی‌فر رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایران هم در این مراسم با قدردانی از اعتماد رئیس جمهور، به بیان برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود در خصوص سازمان پرداخت.

شناسه خبر: 74570

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- مراسم تودیع و معارفه

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده