معاون اول رییس جمهور:

دولت نگاه ویژه‌ای به توسعه زیربنایی سواحل کشور دارد

معاون اول رییس جمهور با تأکید براهمیت توسعه زیربنایی سواحل در کشور گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد و با جدیت به آن خواهد پرداخت.

شناسه خبر: 74543 -

دوشنبه 14 بهمن 1392 - 17:42

دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان پس از بازدید هوایی از سواحل دریای عمان، با حضور در بندر جاسک در استان هرمزگان، در جلسه کارگروه توسعه زیربنایی سواحل مکران شرکت کرد.
معان اول رییس جمهور در این جلسه از سواحل دریای عمان به عنوان یک موهبت الهی و زمینه‌ای برای جهش و توسعه یاد کرد و افزود: طرح‌ها و پروژه‌هایی در زمینه توسعه سواحل به تصویب رسیده که اجرای آنها نیازمند پیگیری و تخصیص اعتبار است که دولت این موضوع را بطور ویژه در دستور کار خود قرار خواهد داد.
دکترجهانگیری با اشاره به اینکه دولت در بخش منابع با محدودیت‌هایی روبروست، تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به توسعه سواحل و بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها، دولت تلاش می‌کند از طریق راهکارهایی این محدودیت‌ها را از میان برداشته و اعتبارات مورد نیاز توسعه سواحل را تأمین کند.
در این جلسه که وزرای نیرو، آموزش وپرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، استانداران سیستان و بلوچستان و هرمزگان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، جمعی از امیران نیروی دریایی ارتش و شماری از نمایندگان مجلس نیز حضور داشتند، گزارشی از میزان پیشرفت فیزیکی مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان هرمزگان در خصوص توسعه سواحل ارایه و برای سرعت بخشیدن به تخصیص اعتبارات مصوب بحث و تصمیم‌‌گیری شد و وزرای حاضر در جلسه نیز به ارایه توضیحاتی در خصوص این مصوبات پرداختند.

شناسه خبر: 74543

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده