معاون اول رییس جمهور وارد استان سیستان و بلوچستان شد

معاون اول رییس جمهور به منظور واگذاری بیش از ۵۰ هزار واحد مسکن روستایی و افتتاح همزمان بیش از سه هزار طرح عمرانی و تولیدی، دقایقی پیش وارد استان سیستان و بلوچستان شد.

شناسه خبر: 74536 -

دوشنبه 14 بهمن 1392 - 09:05

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(دوشنبه) به هنگام ورود به فرودگاه چابهار، از سوی استاندار و مدیران ارشد محلی استان مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به فرودگاه چابهار در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به مردم سیستان و بلوچستان اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان با داشتن 1100 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای پاکستان و افغانستان و 300 کیلومتر مرز آبی با دریای عمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و قرار گرفتن در موقعیت راهبردی و ترانزیتی نیز به اهمیت آن افزوده است.
دکتر جهانگیری افزود: بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان ویژگی خاصی به این استان بخشیده چرا که تنها بندر اقیانوسی ایران و بهترین راه دسترسی کشورهای آسیای میانه به آبهای آزاد است.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان می‌تواند کانون توسعه کشور باشد، خاطر نشان کرد: ‌ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این استان می‌تواند هم به توسعه خود و هم به رشد و ترقی کل کشور کمک کند.
دکتر جهانگیری قرار است در این سفر از منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار و سواحل مکران در حاشیه دریای عمان بازدید و سپس در جلسه کارگروه توسعه سواحل دریای عمان شرکت کند.
معاون اول رییس جمهور همچنین در همایش سرمایه‌گذاری توسعه استان سیستان و بلوچستان شرکت و در خصوص ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این استان سخنرانی خواهد کرد.
گفتنی است وزرای بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشکی، نیرو، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و فرمانده نیروی دریایی ارتش در این سفر همراه معاون اول رییس جمهور هستند.

شناسه خبر: 74536

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده