دکتر نهاوندیان در دیدار فرستاده ویژه رییس جمهوری اندونزی:

گسترش روابط با کشورهای اسلامی جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت ایران است

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهای اسلامی جزو اولویت‌های سیاست‌ خارجی ایران است، افزود: اندونزی به عنوان دارنده یکی از اقتصادهای بزرگ در میان کشورهای، جایگاه مهمی در سیاست خارجی ایران دارد و همکاری دو کشور می‌تواند نقش موثری در همگرایی کشورهای اسلامی داشته باشد.

شناسه خبر: 74534 -

يکشنبه 13 بهمن 1392 - 21:38

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور شامگاه یکشنبه در دیدار دیپو عالم دبیر هیأت دولت و فرستاده ویژه رییس‌جمهور اندونزی با اشاره به سوابق همکاری‌های دوستانه دو کشور گفت: رویکرد جدید دولت ایران و فضای سیاسی به وجود آمده در اثر آن فرصت‌های همکاری زیادی برای گسترش روابط ایران و اندونزی ایجاد کرده است.
رییس دفتر رییس‌جمهور اظهار داشت: با توجه به توافق صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه 1+5 بخش قابل توجهی از موانع همکاری بین ایران با کشورهای دیگر و ایران بر پایه علاقه‌مندی به گسترش و ارتقای مناسبات تجاری با کشورهای همسایه و اسلامی، مصمم است کاهش مناسبات خود در عرصه اقتصادی با اندونزی را جبران کند.
دکتر نهاوندیان تصریح کرد: درگیری‌هایی که در برخی کشورهای اسلامی جریان دارد به هیچ‌وجه نشأت گرفته از اسلام نیست و البته مسلمانان باید از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز علیه یکدیگر پرهیز نمایند.
رییس دفتر رییس‌جمهور در این جلسه پس از دریافت دعوتنامه رسمی رییس جمهور اندونزی برای سفر دکتر روحانی به آن کشور، گفت: این پیام بر مبنای علاقه‌مندی‌های جمهوری اسلامی به گسترش روابط و تعاملات با کشورهای اسلامی و از جمله اندونزی بررسی خواهد شد و مطمئنم که سفر رییس جمهوری ایران به اندونزی ایده‌ها و فرصت‌های همکاری جدیدی برای گسترش مناسبات دوجانبه فراهم خواهد کرد.
فرستاده ویژه رییس جمهور اندونزی نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از ملاقات با رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری و آرزوی موفقیت برای دولت و ملت ایران اظهار داشت: اندونزی علاقه‌مند به گسترش هر چه بیشتر روابط خود با جمهوری اسلامی ایران بوده و از آنجا که در حال حاضر دبیرکل دوره‌ای گروه D8 است، در این مجموعه نیز گسترش همکاری با ایران را به طور خاص مورد توجه قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و اندونزی به عنوان دو کشور دموکراتیک و مهم می‌توانند نقش مهم و موثری را در گسترش تعاملات کشورهای اسلامی ایفا نموده و با توسعه اسلام متعادل، با افراطیون و رادیکال‌هایی که مدعی اسلام‌گرایی هستند نیز مقابله نمایند.

شناسه خبر: 74534

- دیدارهای خارجی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده