دکتر جهانگیری در جلسه برنامه‌ریزی و توسعه استان قم:

دولت در مرحله دوم قانون هدفمندی به دنبال افزایش شوک‌آور قیمت‌ها نیست

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برای پیشرفت کشور و ضرورت آسیب‌شناسی و بررسی‌های دقیق پیش از اجرا گفت: اجرای مرحله اول این قانون با ایرادات و اشکالات زیادی همراه بود و فشار سنگینی بر مردم وارد کرد اما دولت دکتر روحانی به هیچ عنوان به دنبال افزایش شوک‌آور قیمت‌ها نیست و اجازه نخواهد داد بر مردم فشار وارد شود.

شناسه خبر: 74451 -

پنحشنبه 10 بهمن 1392 - 18:30

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم ضمن تشریح برنامه‌های دولت برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی اظهار داشت: مرحله نخست این قانون به بخش انرژی و نیروگاه‌های کشور آسیب‌های فراوانی وارد کرد اما دولت دکتر روحانی آسیب‌شناسی این طرح را یکی از اصلی‌ترین کارهای خود قرار داده است.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کشور نیازمند تدبیر و سیاستگذاری‌های عالمانه و تصمیم‌گیری‌های بلندمدت است، افزود: حتماً باید یک نظام تصمیم‌گیری صحیح در کشور حاکم شود و مدیران اقتصادی باید راهکارهایی را پیدا کنند که بدون نیاز به منابع دولت بتوانند آثار مثبتی را برای کشور ایجاد نمایند.
دکتر جهانگیری خروج از رکود و رونق بخشیدن به تولید را از اولویت‌های اصلی دولت عنوان کرد و گفت: دولت در تلاش است از تولید داخلی حمایت کند و با توجه ویژه به موضوع اشتغال، کارگرانی را که به دلیل رکود بیکار شده‌اند به محل کار خود بازگرداند؛ چرا که مشاهده بیکار شدن کارگران برای دولت بسیار دردآور و سخت است.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه روابط میان قوا را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: مجلس اگرچه در جهت‌گیری سیاسی زاویه دارد ولی در طرح‌های اساسی به دولت کمک کرده و دولت در موضوع بودجه از کمیسیون تلفیق مجلس رضایت دارد.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به رابطه مثبت دولت و قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در دولت گذشته جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون حضور نمایندگان قوه قضائیه برگزار می‌شد اما در این دولت معاون اول قوه قضائیه و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و دادستان تهران در این جلسات حضور مستمر دارند.
معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی میان دولت و مجلس، مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به شکل مطلوبی در کشور اجرا شده و اهداف مورد نظر برای پیشرفت کشور محقق گردد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین برخی تخلفات اقتصادی صورت گرفته را حاصل عدم نظارت کافی دانست و گفت: حدود 2هزار میلیون یورو که مبلغی معادل 80 درصد بودجه عمرانی کشور است در اختیار شخصی قرار گرفته و این در حالی است که کشورهای قدرتمند مثل آمریکا وقتی اصل کودتا و براندازی در یک کشور را دارند رقم‌هایی در حدود 5 میلیون دلار و 20 میلیون دلار اختصاص می‌دهند که با این مقایسه دست کم اهمیت حجم و بزرگی مبلغ این تخلف روشنتر می‌شود.
دکتر جهانگیری گفت: فرصت‌ها و مزیت‌های فراوانی در کشور وجود دارد و ایران کشور قدرتمندی است که اگر مدیران آن پای کار باشند، با عملکرد صحیح می‌توان پروژه‌های فراوانی را از طریق فاینانس اجرا کرد.
وی افزود: طی شش ماه گذشته پروژه‌هایی از محل فاینانس در حال پایدار شدن است که ارزش این طرح‌ها که در بخش آب، تولید و حمل و نقل هستند در حدود 12 میلیارد دلار می‌باشد و این رقم از کل فاینانس‌های برنامه اول بیشتر است.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت استان قم برای کشور، بر لزوم تلاش مدیران این استان در جهت بهبود خدمت‌رسانی به مردم و زائرین حضرت فاطمه معصومه (س) تأکید کرد.
در این جلسه استاندار قم گزارشی از وضعیت استان و شاخص‌های کلان ارائه کرد و در خصوص اشتغال، طرحهای عمرانی، مشکلات و موانع پیش روی توسعه استان به ارائه توضیحاتی پرداخت.
در این نشست گزارشاتی نیز از سوی مسئولین استان درباره طرح مونوریل، مترو، میزان پیشرفت فیزیکی و اعتبارات ارزی و ریالی مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری این پروژه‌ها ارائه شد.
بافت فرسوده، طرح‌های آب‌رسانی و انتقال آب به قم، اعتبارات عمرانی و پروژه‌های ملی استان از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


شناسه خبر: 74451

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده