دکتر جهانگیری در دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی :

دولت دکتر روحانی بر تقویت پایگاه دینی و اسلامی نظام پافشاری دارد

معاون اول رئیس جمهور ضمن ابلاغ سلام دکتر روحانی به حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: یکی از اصولی که دکتر روحانی و اعضای دولت بر آن پافشاری دارند این است که باید پایگاه دینی و اسلامی نظام را تقویت کرده و در جهتی گام برداریم که رهنمودها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مراجع، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

شناسه خبر: 74432 -

پنحشنبه 10 بهمن 1392 - 13:23

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با حضور در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) و دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید اصرار دارد که نظام جمهوری اسلامی ایران را به عنوان نظامی کارآمد در جهان مطرح کند و در این راستا تلاش می‌کند مشکلات مردم و کشور را مرتفع سازد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین به دستاوردهای دولت در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در بخش سیاست خارجی مسائل پیچیده و نگران‌کننده‌ای پیش روی کشور بود و دولت دکتر روحانی تاکید داشت با حفظ عزت و اقتدار ملی، زبانی منطقی را با جامعه جهانی در پیش گیرد و با استفاده از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری فشارهای بین‌المللی را کاهش دهد.
دکتر جهانگیری همچنین به برنامه‌ها و دغدغه‌های فرهنگی دولت اشاره و خاطرنشان کرد: دولت مصمم است با دقت و جدیت، خطوط اصلی نظام و حساسیت‌های علما و مردم متدین را لحاظ کند.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع یارانه‌ها و مشکلات ناشی از اجرای نادرست قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تصریح کرد: مرحله نخست اجرای قانون مشکلاتی داشت و در اجرای آن خوب عمل نشد. دولت یازدهم آسیب‌شناسی لازم را انجام داده تا در مرحله دوم حساب شده عمل شود و از فشار بر مردم تا حد امکان کاسته شود.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در سخنانی فرمودند: رئیس دولتی که روی کار آمده هم نامش روحانی است و هم در حقیقت دولتی روحانی است که به مسائل دینی و مذهبی توجه دارد و مایه امیدواری برای مردم و اقشار مذهبی می‌باشد.
ایشان با تأکید بر اینکه دولت آقای روحانی و دوستان ایشان در این مدت کارهای مفیدی انجام داده‌اند افزودند: دولت امیدهایی را در جامعه و در میان مردم ایجاد کرده است.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه این دولت میراث بسیار پیچیده‌ای را از گذشته به ارث برده است، تأکید کردند: در گذشته ندانم کاری‌های زیادی در کشور صورت گرفت و باعث شد مشکلات فراوانی به صورت ارث برای دولت جدید باقی بماند.
ایشان اضافه کردند: حتی برخی نقاط قوت دولت گذشته همچون طرح هدفمندی و طرح مسکن مهر نیز با مشکلاتی همراه است و از دولت گذشته کاری وجود ندارد که همراه با مشکل نباشد و دولت جدید باید تدریجاً این مسائل را حل و فصل کنند.
ایشان در ادامه بر لزوم توجه به استان قم و رفع محرومیت‌های این استان برای ارائه خدمات بهتر به مردم و زائرین تاکید کردند و گفتند: تعداد زائرین و مسافرین قم بسیار زیاد است و باید برای رفع مشکلات این استان برنامه‌ریزی شود.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان با تأکید بر لزوم توجه ویژه بر مسائل فرهنگی فرمودند: رئیس جمهور و سیاست‌های فرهنگی ایشان خوب است و دوست داریم ایشان را حمایت و تقویت کنیم؛ منتهی باید مراقب بود کسانی که در حاشیه هستند با برخی اقدامات و کارها برای کشور مشکل‌آفرینی نکنند.

شناسه خبر: 74432

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده