دکتر جهانگیری در دیدار با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی؛

‌ دولت در مسیر خدمت به ملت و رفع مشکلات کشور به حمایت های مرجعیت نیازمند است

معاون اول رییس جمهوربا حضور در بیت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در قم با این مرجع عالیقدر دیدار و در خصوص مسائل گوناگون داخلی و خارجی با ایشان گفتگو کرد.

شناسه خبر: 74426 -

پنحشنبه 10 بهمن 1392 - 11:17

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (پنجشنبه) در جریان سفر به شهر مقدس قم پس از زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (ع)‌ در دیدار با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با اشاره به مسائل و مشکلات کشور در سالهای گذشته از جمله تورم، رکود اقتصادی، تعامل با دیگرکشورها، تحریم و دیگر مسائل گفت: دولت تدبیر و امید در چند ماه گذشته از عمر خود، سعی در شناسایی و حل مشکلات کشور داشته است.
معاون اول رییس جمهور همچنین ضمن ارائه گزارش از اقدامات دولت برای عبور از مشکلات اقتصادی ازجمله در حوزه هدفمندی یارانه‌ها و گذار از بحران‌های زیست محیطی که کشور با آنها مواجه است، تصریح کرد: دولت خود را نیازمند راهنمایی‌ها، حمایت و هدایت‌های مراجع نظام تقلید می‌داند؛ چرا که حمایت مرجعیت همواره برای دولت و نظام، سرمایه بزرگی بوده و ما قدردان آن هستیم.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: دولت امروز برای اینکه بتواند در مسیر خدمت به ملت و رفع مشکلات کشور موفق باشد، به دعا و حمایت‌‌های مرجعیت نیازمند است.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز دراین دیدارضمن آرزوی توفیق برای خدمتگزاران مردم در دولت یازدهم، افزودند: خداوند به همه کسانی که به دنبال خدمت بوده و خیر مردم را می‌‌خواهند یاری و کمک خواهد رساند و مردم نیز هنگامی که می‌بینند مسئولان در پی برطرف کردن مشکلات آنان هستند قطعاً با آنان همکاری می‌کنند.
ایشان ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولت بتواند به مشکلات مختلفی که در کشور وجود دارد به نحو احسن رسیدگی و آنان را برطرف نماید، تصریح کردند: ما باید معقولانه حرکت کنیم تا هم بتوانیم بخوبی در کنار دیگر ملت‌های جهان زندگی کنیم و هم بر مشکلات جامعه خود فائق آییم.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با بیان اینکه دولت تاکنون موفقیت‌های خوبی در مسیر حل مشکلات کشور بدست آورده، به مذاکرات اخیر ایران اشاره و خاطر نشان کردند: ما باید بدانیم که با هر جمعیتی چگونه سخن بگوییم و آنگاه در مسیر تعامل موفق خواهیم بود.
ایشان با تأکید بر اینکه پایه و اساس همه مسائل باید با ترویج دین مبین اسلام و حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی همراه باشد، یادآور شدند: مسئولیت بسیار بااهمیت است اما مسئولان باید بدانند موقعیتی که امروز نصیب آنها شده، فرصت خدمت به مردم بوده و آنها باید قدر این فرصت را دانسته و از آن استفاده کنند.
ایشان همچنین در زمینه اختصاص یارانه‌ها به افراد ضعیف جامعه، تأکید کردند: یارانه‌ها باید به کسانی که نیازمندند اختصاص یابد و ضرورتی ندارد در شرایطی که دولت برای رفع مشکلات حاجت‌مند است به کسانی که محتاج نیستند یارانه اختصاص یابد.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی اظهار امیدواری کردند کسانی که محتاج به دریافت یارانه‌ها نیستند، خودشان از دریافت یارانه منصرف شوند.
ایشان در خاتمه تأکید کردند که همه ما باید نسبت به اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی پایبند باشیم.

شناسه خبر: 74426

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده