رییس جمهوری در دیدارِ مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان تهران:

ساماندهی و رفع مشکلات شهرستان‌های استان تهران ضرورت دارد

رییس‌جمهوری در دیدارِ مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان تهران، گفت: دولت ضمن بررسی انتقال پایتخت، به مشکلات این شهرستان‌ها توجه خواهد کرد.

شناسه خبر: 74358 -

دوشنبه 7 بهمن 1392 - 18:36

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به مشکلات و معضلات استان تهران، به انتقاد از صدور مجوزهای ساخت ساختمان‌های مرتفع بر روی گسل‌های این شهر اشاره کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی باید به این گونه مسائل رسیدگی کند.
رییس‌جمهوری با تکیه بر این که انتقال پایتخت قابل بررسی است، افزود: این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی‌دهد و ممکن است 15 سال طول بکشد، بنابراین نباید نسبت به حل مشکلات این استان کوتاهی شود. باید برای جمعیت زیادی که به استان تهران آمده‌اند، فکری کرد. قرار نبود تهران چنین جمعیتی را در خود پذیرا باشد.
رییس‌جمهوری در ادامه گفت: برخی از مشکلات استان تهران مشکلات عمومی کشور است و در دیگر استان‌ها هم شاهد آنها هستیم. دولت در زمینه سلامت طرح‌هایی دارد، اما در ابتدا باید برخی از مشکلات از جمله نظام ارجاع را ساماندهی و سالم‌سازی کند.
دکتر روحانی با تأکید بر این که دولت مصمم است در سالهای آتی تمام مردم را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد، گفت: طبق بررسی‌های اولیه حدود 12 میلیون نفر تحت پوشش نیستند.
رییس‌جمهوری تأکید کرد: دولت هزینه بیمه آنانی را که در دهک‌های پایینی هستند و وضعیت مالی مناسب ندارند، برعهده می‌گیرد.
دکتر روحانی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را گسترش طرح‌های ریلی در کل کشور دانست و افزود: دولت در تلاش است که بار حمل و نقل بر عهده بخش ریلی قرار گیرد. این اتفاق باعث می‌شود هزینه‌ها کمتر و سرعت بیشتر شود.
رییس‌جمهوری سپس با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه دولت بتواند بر مشکلات فایق آید تا شاهد توسعه در کشور باشیم، درباره مسائل زیست محیطی گفت: دولت در این زمینه مصمم است و باید با تلاش دولت و مجلس مشکلات زیست محیطی را کم کنیم.

شناسه خبر: 74358

- جلسات

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده