رییس جمهوری در دیدارِ رییس کمیسیون اروپایی:

فضای موجود، برای گسترش مناسبات ایران و اروپا در همه زمینه‌ها مثبت است

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار جوزه مانوئل باروسو رییس کمیسیون اروپایی که کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز حضور داشتند، مسئله هسته‌ای ایران، موضوع سوریه و راههای توسعه همکاری ایران با اتحادیه اروپایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

شناسه خبر: 74155 -

جمعه 4 بهمن 1392 - 03:34

حجت الاسلام والسلمین دکترحسن روحانی در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به آغاز سریع‌تر مذاکرات جامع میان ایران و 1+5 گفت: می‌دانم کار سخت و پیچیده‌ای است، ولی با اراده دو طرف این مهم می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن شود.
رییس جمهوری تأکید کرد: اگر در مسئله هسته‌ای، متن معاهده ان.پی.تی مبنای کار مذاکره‌کنندگان باشد، مسائل در اسرع زمان و فاصله کوتاهی قابل حل خواهد بود.
دکتر روحانی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع مابله با تروریسم، گفت: تروریسم خطری برای همگان است و باید همه دست به دست هم بدهیم و با این مسئله مقابله کنیم، چرا که اگر تروریسم گسترش پیدا کند تنها منطقه نیست که از آن ضرر می کند بلکه اروپا و همه جهان از آن متضرر خواهد شد.
رئیس جمهوری فضای بوجود آمده فعلی را برای گسترش مناسبات در همه زمینه‌ها با اروپا، مثبت ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد، روابط ایران و اروپا بیش از پیش گسترش یابد.

باروسو: علاقمندی برای توسعه روابط با ایران در اتحادیه و کمیسیون اروپایی رو به گسترش است
همچنین در این دیدار جوزه مانوئل باروسو با بیان اینکه خانم اشتون در خصوص مسئله هسته‌ای ایران به او گزارش داده است، تصریح کرد: علاقه‌مندی برای توسعه روابط با ایران هم در کمیسیون اروپایی و هم در اتحادیه اروپایی وجود دارد و رو به گسترش است.
رییس کمیسیون اروپایی افزود: ما معتقدیم ایران دارای نقش مهمی در خاورمیانه است و در روابط دوجانبه می‌تواند شریک مهم و خوبی برای ما باشد.
باروسو با بیان اینکه باز شدن دریچه گفتگو، خبر خوبی برای ایران، اروپا و جهان است، زمینه‌ها برای توسعه همکاری‌ها و مناسبات همه جانبه سیاسی و اقتصادی میان ایران و اروپا را مناسب ارزیابی کرد.

شناسه خبر: 74155

- سفرهای خارجی

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده