رئیس جمهور در دیدار نخست وزیر هلند:

روابط دوجانبه ایران و هلند از ظرفیت‌های زیادی برای توسعه برخوردار است

رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس با نخست وزیر هلند دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 74085 -

پنحشنبه 3 بهمن 1392 - 10:22

حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در این دیدار ظرفیت‌های موجود برای گسترش روابط دوجانبه ایران و هلند را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ایران و هلند در حوزه‌های گوناگون به ویژه در حوزه اقتصاد می‌توانند روابط خود را گسترش دهند.
دکتر روحانی در این دیدار با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های اروپایی با همتایان ایرانی خود در تماس بوده و تعدادی از آنها با سفر به ایران زمینه‌های توسعه همکاری را مورد بررسی قرار داده‌اند گفت: ایران و هلند می‌توانند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، از جمله همکاری‌های خود در بخش‌های صنعتی و علمی بویژه کشتیرانی، نفت و انرژی را توسعه داده و همکاری‌های فی‌مابین را تحکیم بخشند.
رئیس جمهوری در خصوص توافق هسته‌ای ژنو گفت: در صورتی که طرف مقابل ایران به تعهداتش پایبند باشد، ایران هم مصمم است در مورد توافقات هسته‌ای به تعهدات خود عمل کند.
دکتر روحانی درباره بحران سوریه نیز گفت: ما همواره اعلام کرده‌ایم همه باید تلاش کنند خواست ملت سوریه عملی شود، ما همگی باید مشترکا با تروریسم در کل منطقه مبارزه کنیم چرا که موضوع سوریه راه حل نظامی ندارد و گسترش تروریسم به نفع هیچ کشوری نیست.
در این دیدار نخست وزیر هلند نیز ضمن تأکید بر نقش سازنده ایران در مسائل منطقه‌ای تصریح کرد: همه احزاب سیاسی هلند اعتقاد دارند که ایران می‌تواند به مسئله سوریه کمک کند.
مارک روته با اشاره به علاقمندی دو طرف برای گسترش همکاری‌ها گفت: همانطور که گفتید ایران و هلند ارتباطات تاریخی، قدیمی و قابل توجهی دارند و من امیدوارم بتوانیم مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور را با کمک یکدیگر توسعه دهیم.

شناسه خبر: 74085

- سفرهای خارجی

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده