در جلسه امروز دولت صورت گرفت

تصویب سقف منابع درآمدی دولت از اجرای طرح هدفمندی و جهت‌گیری‌های مصرف آن

جلسه هیأت دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسائل روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شناسه خبر: 74053 -

چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 15:23

در این جلسه، تبصره پیشنهادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور جهت ارایه به مجلس شورای اسلامی در موضوع هدفمندی یارانه‌ها مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و به تصویب رسید.
بر اساس مفاد این تبصره، ضمن نهایی کردن سقف منابع درآمدی حاصل از اجرای طرح به میزان 632هزار میلیارد ریال، به دولت اجازه داده می‌شود که منابع حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمندی یارانه‌ها را با استفاده از انواع روش‌های پرداخت نقدی و غیرنقدی و خدمات بیمه‌ای بین خانوارهای هدف و نیازمند توزیع نماید.
همچنین با هدف تقویت بخش تولید در تبصره مصوب هیأت وزیران بر جهت‌گیری‌های زیر تصریح شده است:
با هدف تقویت منابع صنعت آب و برق و حضور فعال‌تر بخش خصوصی در این صنعت، منابع حاصل از افزایش قیمت‌های آب و برق در سال 1392 در اختیار صنعت آب و برق قرار می‌گیرد.
همچنین تا سقف مبلغ 100 هزار میلیارد ریال از منابع حاصل از اجرای طرح با اولویت کمک به بخش تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی هزینه می‌شود.
در سبد خانوار ضمن تأکید بر پرداخت نقدی و غیرنقدی به خانوارهای هدف و نیازمند، لزوم تقویت حوزه بهداشت و سلامت از محل منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به تصویب هیأت وزیران رسید.
همچنین در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، با پیش‌بینی عوارض خاص برای مقابله با آلودگی محیط زیست و کمک به توسعه حمل و نقل موافقت شد.

شناسه خبر: 74053

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده