دکتر جهانگیری در دیدارِ وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه:

ایران و نیجریه زمینه‌های زیادی برای همکاری‌های مشترک دارند

معاون اول رییس جمهور عصر امروز در دیدارِ وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه بر لزوم گسترش همکاری‌ها و توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها تأکید کرد.

شناسه خبر: 74026 -

دوشنبه 30 دی 1392 - 21:00

دکتر اسحاق جهانگیری در این دیدار با اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های نفت، گاز و صنعت گفت: ایران علاقمند است تجربیات و دستاوردهای خود را به دیگر کشورهای دوست از جمله نیجریه انتقال دهد.
معاون اول رییس جمهور رویکرد دولت تدبیر و امید را توسعه مناسبات با همه کشورها براساس احترام متقابل و منافع مشترک عنوان کرد و افزود: دولت تدبیر و امید مایل است پروژه‌هایی را که پیشتر نیز میان ایران و نیجریه در بخش‌های مختلف از جمله نفت و کشاورزی وجود داشته با جدیت دنبال کند.
دکتر جهانگیری با تأکید بر وجود ظرفیت‌های فراوان برای همکاری‌های مشترک دو کشور گفت: ایران و نیجریه در سازمان‌های مختلفی از جمله سازمان ملل، گروه دی هشت، سازمان همکاری‌های اسلامی و سازمان اوپک عضویت دارند و این موضوع زمینه‌های همکاری دو کشور را بیشتر می‌کند.

وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه: ملت ایران با انتخاب خود، آینده درخشانی را رقم زدند
وزیر مشاور در امور زیربنایی نیجریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام و تقدیم پیام کتبی رییس جمهور کشورش به دکتر روحانی، از نقش برجسته ایران در برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان تقدیر کرد.
بشیر یوگودا خاطرنشان کرد: رییس جمهور نیجریه برای دکتر روحانی و دولت جدید ایران آرزوی موفقیت دارد و مایل است روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها از جمله انرژی،‌ تجارت و معدن افزایش یابد.
وی همچنین از نقش موثر و سازنده ایران در تثبیت قیمت نفت تقدیر کرد و با ابراز خرسندی از توافقات ژنو گفت: اعتقاد داریم ملت ایران از این توافقات سود خواهند برد همانطور که پیشتر با انتخاب حجت الاسلام و المسلمین روحانی به عنوان رییس جمهور، آینده درخشانی را برای خود رقم زدند.

شناسه خبر: 74026

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده