در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) انجام شد:

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز 70 درصد اهل تسنن

رییس جمهوری همزمان با هفته وحدت و در سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) با خانواده شهید اهل تسنن اسماعیل حسن‌زاده و کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس دیدار کرد.

شناسه خبر: 73985 -

يکشنبه 29 دی 1392 - 18:15

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار با همسر و فرزندان شهید اسماعیل حسن‌زاده، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و با بیان اینکه هدف از این نامگذاری تقویت اتحاد و برادری میان مسلمانان بوده است، گفت: اصرار داشتم به مناسبت این هفته به دیدار خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اهل تسنن که برای دفاع از میهن اسلامی فداکاری کرده‌اند، بروم.
رییس‌جمهوری افزود: در دورانی که کشور در خطر قرار داشت، هموطنان اهل سنت در کنار برادران شیعه خود ایستادند و از این کشور و آرمان‌های آن دفاع کردند.
دکتر روحانی خانواده شهدا را مایه افتخار و برکت کشور توصیف و تصریح کرد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بدهد تا بتوانیم ادامه‌ دهنده راه شهدا باشیم و به کشور و مردم خود خدمت کنیم.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز این کشور متعلق به همه ملت‌ است، گفت: مسلمانان، چه شیعه و چه سنی، همه دارای اعتقادات مشترک هستیم و اختلاف و فاصله میان ما بسیار اندک است؛ چرا که همگی معتقد به وحدانیت و قیامت بوده و افتخار می‌کنیم پیامبر که باید درس عزت و اخلاق را از او بیاموزیم، رهبر ماست.
دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد با دعای خیر و حمایت ملت ایران، به ویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بتوانیم در مسیر خدمت به مردم موفق باشیم.
رییس‌جمهوری همچنین با حضور در منزل کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس با بیان اینکه ایران و اسلام متعلق به همه ماست، گفت: هر چه از اخلاق، ایمان و فرهنگ داریم، از پیامبر عظیم‌‌الشأن اسلام و آنچه در جامعه اسلامی و ایران عزیز می‌بینیم از برکت این مولود عزیز است.
دکتر روحانی گفت: امروز نه تنها دنیای اسلام، بلکه جهان مدیون پیامبر اسلام است و همه مسلمانان، چه شیعه و چه سنی عاشق پیامبر و اهل بیت آن بزرگوار هستند.
رییس‌جمهوری تأکید کرد: هفته وحدت باید به همه ما یادآوری کند که با یکدیگر برادر و در کنار هم هستیم و آینده مشترکی داریم.
دکتر روحانی ادامه داد: راهی که شهدا، جانبازان و ایثارگران رفتند، راه کمال ، پیشرفت و دفاع از سرزمین، ناموس و استقلال و عزت بوده و امروز اگر بگوییم سربلندی، عظمت و عزت ایران مدیون فداکاری آنان است، درست گفته‌ایم.
رییس‌جمهوری افزود: به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران احترام می‌گذاریم و امیدوارم بتوانیم راه آنان را در مسیر خدمت به ملت ادامه دهیم.
شهید اسماعیل حسن‌زاده سال 1361 در منطقه مهاباد هنگام درگیری با گروهک‌های ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت رسید. کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس هم سال 1368 در منطقه پاسگاه زید شلمچه بر اثر اصابت گلوله به درجه جانبازی نائل شد.

شناسه خبر: 73985

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبط



اخبار برگزیده