دکتر جهانگیری در دیدارِ وزیر امور خارجه سنگال:

زمینه‌های لازم برای ارتقاء مناسبات و توسعه همکاری‌های ایران و سنگال فراهم می‌شود

معاون اول رییس جمهور شامگاه شنبه در دیدارِ وزیر امور خارجه سنگال با اشاره به سیاست خارجی دولت تدبیر و امید مبنی برگسترش روابط با کشورهای آفربقایی گفت: ایران و سنگال از اشتراکات زیادی برخوردارند و می‌توانند مناسبات خود را در همه زمینه‌ها ارتقاء دهند.

شناسه خبر: 73981 -

شنبه 28 دی 1392 - 20:44

دکتر اسحاق جهانگیری در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از پدید آمدن فضایی جدید برای توسعه روابط دو کشور اظهار کرد: دولت یازدهم نگاهی مبتنی بر احترام متقابل و منافع مشترک با دیگر کشورها دارد و برای تعمیق روابط با کشورهای آفریقایی از جمله سنگال شرایط را مهیا می‌بیند.
معاون اول رییس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس دوره‌ای جنبش عدم تعهد برای مشارکت در ابتکارات مربوط به حل مشکلات منطقه‌ای آفریقا آمادگی دارد.
دکتر اسحاق جهانگیری همچنین با بیان اینکه ظرفیت‌ها وامکانات خوبی برای گسترش همکاری‌های دو کشور در بخش صنایع وجود دارد، افزود: امیدوارم با گسترش روابط و سفر مقامات دو کشور، زمینه ارتقاء بیش از پیش مناسبات و توسعه همکاری‌ها فراهم شود.

وزیر امور خارجه سنگال: چشم‌انداز بسیار خوبی پیش روی روابط دو کشور وجود دارد
وزیر امور خارجه سنگال نیز در این دیدار با تقدیم پیام کتبی رییس جمهور سنگال به دکتر روحانی گفت: چشم‌انداز بسیار خوبی پیش روی روابط دو کشور وجود دارد و امیدوارم این سفر فصل نوینی در روابط ایران و سنگال ایجاد کند.
منکور انجای، دیدارهای خود با مقامات جمهوری اسلامی ایران را مفید و سازنده ارزیابی کرد و افزود: ایران و سنگال می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله نفت، گاز و برق سطح همکاری‌های خود را افزایش دهند.

شناسه خبر: 73981

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده