معاون رییس جمهوردر امور زنان و خانواده در دیدارِ رییس کنگره زنان قرقیزستان:

ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه قرقیزستان به تقویت همکاری‌های دو کشور کمک می‌کند

رییس کنگره زنان قرقیزستان و هیأت همراه وی بعد از ظهر امروز (شنبه) با معاون رییس‌جمهور در امور خانواده و زنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

شناسه خبر: 73978 -

شنبه 28 دی 1392 - 18:08

شهیندخت مولاوردی در این دیدار همکاری میان امور زنان و خانواده دو کشور ایران و قرقیزستان را مهم خواند و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تعمیق و گسترش هر چه بیشتر همکاری‌ها در حوزه زنان و خانواده اعلام کرد.
وی اشتراکات فرهنگی بین ایران و قرقیزستان را فراوان دانست و گفت: ظرفیت و امکانات زیادی برای توسعه همکاری‌ها بویژه در حوزه‌های علمی، فرهنگی و دانشگاهی وجود دارد که باید از آن در جهت تعمیق روابط دوجانبه استفاده کرد.
معاون رییس‌جمهور در امور خانواده و زنان، ترویج زبان فارسی، تأسیس اتاق‌های ایران‌شناسی و ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه قرقیزستان را در تقویت همکاری‌های دو کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند است روابط دوجانبه خود را در سطح منطقه و به ویژه با قرقیزستان در حوزه‌های مختلف، گسترش دهد.
وی با اشاره به تصویب طرح پیشنهادی رییس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری اظهار امیدواری کرد این ایده با همت همه کشورهای منطقه و جهان محقق شود و شاهد جهانی سرشار از صلح و ثبات و عاری از خشونت باشیم.
مولاوردی همچنین پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسایل مربوط به زنان و حوزه آموزش و بهداشت را مثبت ارزیابی کرد و توسعه مشارکت آنان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی را نیازمند تبادل تجارب میان دو کشور دانست.
رییس کنگره زنان قرقیزستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در کشورمان از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء هر چه بیشتر حضور زنان در جامعه تقدیر و تشکر کرد.
ضمیرا آقبا قیشوا همچنین آمادگی کنگره زنان قرقیزستان را برای همکاری با سازمان‌های مرتبط در جمهوری اسلامی ایران در انجام و اجرای برنامه‌های مربوط به حوزه زنان و خانواده اعلام کرد.

شناسه خبر: 73978

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده