در نشست خبری با خبرنگاران استانی صورت گرفت:

تشکر رییس جمهوری از استقبال گرم و مهمان‌نوازی مردم خوزستان

رییس‌جمهوری ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان‌نوازی مردم خوزستان گفت: در این سفر یکپارچگی و وحدت میان اقشار مختلف مردم مشهود بود.

شناسه خبر: 73924 -

پنحشنبه 26 دی 1392 - 19:42

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در جمع خبرنگاران استان خوزستان سخن می گفت افزود: تصمیماتی که در این سفر اتخاذ شد موجب تحول استان خوزستان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در این سفر، نظرات اقشار مختلف مردم اعم از فرهیختگان، مسئولان، عشایر و خانواده‌های ایثارگران مورد بررسی قرار گرفت گفت: این نظرات و مشورت‌ها برای تصمیم‌گیری درباره آینده استان موثر خواهد بود.
رییس‌جمهوری بر سفر وزیران به شهرستان‌های مختلف استان خوزستان برای حفظ ارتباط هیأت دولت با مردم و مسئولان استان تأکید و تصریح کرد: دولت به اقدامات موجود اکتفا نمی‌کند و با توجه به مسئولیتش در قبال مردم سعی خواهد کرد مشکلات و معضلات آنان را برطرف کند.
دکتر روحانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حمایت از کارآفرینان در این استان، اظهار کرد: امروز با توجه به پیگیری قانون بهبود فضای کسب و کار و مصوبات مربوط به تسهیلات بانکی و گمرکی و نیز معوقات تولیدگران، فضا برای کارآفرینان مهیاتر شده است.
رییس‌جمهوری افزود: در این پنج ماه گام‌های خوبی برای حمایت از کارآفرینان و تولیدگران برداشته شده و دولت مصمم است تا جایی که توان دارد به آنها کمک کند.
دکتر روحانی در پاسخ به سوالی درباره اختصاص دو درصد از درآمد نفت کشور به خوزستان گفت: این موضوع مورد بررسی و کارشناسی قرار می‌گیرد اما دولت قولی برای تصویب آن در مجلس شورای اسلامی نمی‌دهد.
رییس‌جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره آثار توافق ژنو پرسید گفت: با شکسته شدن بخش‌هایی از تحریم در حوزه کشتیرانی، بیمه، خودرو و پتروشیمی و رفع بخشی از معضلات بانکی، فضایی امیدبخش در کشور حاکم شده است.
دکتر روحانی با اشاره به آثار جانبی رفع تحریم‌ها افزود: امروز مردم می‌توانند درباره آینده اقتصادی کشور برنامه‌ریزی کنند که تحولی مثبت در کشور خواهد بود.

شناسه خبر: 73924

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده