رییس جمهور در دیدار ایثارگران خوزستان:

برای تنش زدایی با دنیا باید قدرت ملی خود را بالا ببریم

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه در دیدار جمعی از ایثارگرانِ استان خوزستان گفت: آزادگان، جانبازان و خانواده‌های ایثارگر، سرمایه بزرگ اجتماعی کشور و مایه افتخار و سربلندی ایران اسلامی هستند.

شناسه خبر: 73899 -

چهارشنبه 25 دی 1392 - 20:54

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: ملت ایران با اتکا به فرهنگ ایثار و شهادت توانست بر استبداد پهلوی غلبه کرده و انقلاب اسلامی را رقم بزند و همین روحیه بود که در دوران دفاع مقدس موجب ایستادگی ایران در برابر قدرت‌های بزرگ جهان شد.
رییس جمهوری با اشاره به مقام شامخ شهدا و ایثارگران نزد پروردگار، حرکت آنان را در جهت کسب رضای الهی توصیف و تصریح کرد: خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان به درستی صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند.
دکتر روحانی افزود: ملت ایران در دوران دفاع مقدس به تنهایی و مظلومانه در برابر نظام حاکم بر جهان ایستاد، اما حتی در جنگ نیز، اخلاق و انسانیت را کنار نگذاشت.
رییس جمهوری با بیان خاطراتی از سال‌های اول دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ما به دفاع مقدس نیروهای نظامی اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و عشایر و بسیج قهرمان، افتخار می‌کنیم و وظیفه خود می‌دانیم که با تمام توان به ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا خدمت کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به دیدارهای هفتگی خود با خانواده‌های ایثارگران، یادآور شد: حضور در محضر خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و زیارت قبور شهداء همچون دعا و نیایش موجب تقویت روحیه می‌شود.
رییس جمهوری همچنین با تکریم از خانواده جانبازان، گفت: مگر می‌توان برای کسی که قطع نخاع شده یا برخی از اعضای بدنش را از دست داده است، کار جبرانی انجام داد؟ جبران آن با خداست.
دکتر روحانی در عین حال افزود: این روزها، ما نیازمند روحیه جهادی و ایثار و فداکاری در کشور هستیم؛ اگر می‌خواهیم با دنیا به سمت تنش زدایی حرکت کنیم، لازمه آن این است که قدرت ملی خود را بالا ببریم.
رییس جمهوری در ادامه این مراسم با تأکید بر این که یکی از بزرگترین مشکلات، بیکاری و اشتغال است، گفت: دولت، پس از مهار تورم، به سراغ حل این مشکل خواهد رفت.
پیش از این دیدار حجت الاسلام شهیدی، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ترکیب و تعداد خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان خوزستان، خواستار اهتمام ویژه دولت به اشتغال فرزندان ایثارگران و نیز توجه به مسایل درمانی آنان شد.
همچنین جمعی از خانواده ایثارگران خوزستان ضمن دفاع از مواضع دولت در عرصه‌های مختلف که آرامش و امید در کشور را به دنبال آورده است، گزارشی از چالش‌های پیش روی خانواده‌هایشان را ارایه کردند.

شناسه خبر: 73899

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده