دکتر جهانگیری در دیدارِ وزیر صنعت و تجارت سریلانکا:

امیدواریم شرکت‌های ایرانی بتوانند پروژه‌های خود را با موفقیت در سریلانکا اجرا کنند

معاون اول رییس جمهوری در دیدارِ وزیر صنعت و تجارت سریلانکا با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و سریلانکا ابراز امیدواری کرد: این کمیسیون دستاوردهای خوبی در جهت تحکیم و تقویت روابط دو کشور و توسعه مناسبات اقتصادی به همراه داشته باشد.

شناسه خبر: 73897 -

چهارشنبه 25 دی 1392 - 19:43

دکتر اسحاق جهانگیری ضمن قدردانی از حضور هیات سریلانکایی در مراسم تحلیف دکتر روحانی بر لزوم گسترش همکاری ها و ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد.
دکتر جهانگیری افزود: پس از انتخابات ریاست جمهوری در 24 خرداد افق های روشنی در روابط ایران با سایر کشورها ایجاد شده و از همین رو تهران به دنبال ارتقاء سطح روابط دوستانه و صمیمانه با سریلانکا است.
وی با تاکید بر اینکه ایران با تروریسم و افراطی‌گری به هر شکل آن مخالف است، تصویب پیشنهاد دکتر روحانی در سازمان ملل، مبنی بر جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری با اجماع کامل را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سیاست روشن جمهوری اسلامی ایران حمایت از ثبات و آرامش و مبارزه با تروریسم و افراطی گری است.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به پروژه‌های متعدد زیربنایی و عمرانی که توسط پیمانکاران ایرانی در سریلانکا در دست اجراست، اظهار امیدواری کرد شرکت‌های ایرانی بتوانند پروژه‌های خود را با موفقیت در این کشور اجرا نمایند.
وزیر صنعت و تجارت سریلانکا: امیدواریم شرکت‌های ایرانی در سریلانکا حضور فعال‌تری داشته باشند
وزیر صنعت و تجارت سریلانکا نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت سریلانکا، به تفاهم‌نامه امضا شده در کمیسیون مشترک همکاری‌ اقتصادی دو کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های اقتصادی دو کشور را افزایش دهد.
ریشاد باتیودین با اشاره به حضور شرکت‌های ایرانی در سریلانکا گفت: امیدوارم با توافقات صورت گرفته در کمیسیون همکاری مشترک دو کشور شاهد حضور فعال‌تر شرکت‌های ایرانی در سریلانکا باشیم.
وزیر صنعت و تجارت سریلانکا همچنین با ابراز خرسندی از توافقات ژنو، گفت: دولت سریلانکا علاقمند است این توافقات ادامه پیدا کند.

شناسه خبر: 73897

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده