معاون حقوقی رییس جمهور در اولین نشست مجمع حقوق‌دانان حقوق اساسی کشور:

نگاه دولت به قانون اساسی نگاه به یک میثاق ملی است

اولین نشست مجمع حقوق‌دانان حقوق اساسی کشور با موضوع نسبت بین قانون اساسی و حقوق شهروندی روز دوشنبه با حضور معاون حقوقی رییس جمهور و جمعی از اساتید و حقوق‌دانان حقوق اساسی کشور برگزار شد.

شناسه خبر: 73816 -

سه شنبه 24 دی 1392 - 11:34

دکتر الهام امین‌زاده در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق (ع) و آغاز هفته وحدت اظهار داشت: اولین جلسه مجمع حقوق‌دانان اساسی بدنبال تجمیع معاونت قانون اساسی و هیأت نظارت بر اجرای قانون اساسی در معاونت حقوقی برگزار می‌شود.
معاون حقوقی رییس جمهور اظهار امیدواری کرد: این جلسات به صورت مستمر، علمی، راهبردی و کاربردی تشکیل شود و در جلسات آتی از حضور رییس جمهور کشورمان بهره‌مند شویم.
وی با اشاره به ارائه گزارش صد روزه رییس جمهور در خصوص تدوین حقوق شهروندی برگزاری اینگونه جلسات با حضور اساتید برجسته حقوق را مفید و مثمر ثمر ارزیابی کرد.
امین‌زاده با اشاره به دیدگاه دولت تدبیر و امید به قانون اساسی خاطر نشان کرد: نگاه دولت به قانون اساسی نگاه به یک میثاق ملی است که همه باید به آن احترام بگذارند.
وی با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با روسای قوا، اعضای شورای نگهبان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در همه این دیدارها مسئولان کشور به دنبال ایجاد تعامل و خواستار توسعه کشور بوده و در ادامه بر ضرورت اجرای قانون اساسی و رعایت حقوق شهروندی تأکید کردند.
معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به اینکه دکتر روحانی تأکید دارند، نباید سند حقوق شهروندی فقط در حد شعار باقی بماند و باید اجرایی شود، گفت: اگر اعتماد بین دولت و ملت بازسازی شود و فضای امنیتی به فضای متعادل اجتماعی تبدیل شود، قطعاً تضمین‌کننده امنیت ملی کشور خواهد بود.
در این جلسه دکتر کاتوزیان، دکتر علومی، استاد محقق داماد، آیت الله موسوی بجنوردی، دکتر آشنا و دکتر مهرپرور در سخنانی به بیان نقطه نظرات خود درخصوص حقوق شهروندی و اجرای قانون اساسی پرداختند.
در این نشست که با حضور بیش از بیست تن از اساتید و مدرسان حقوق اساسی دانشگاه‌ها برگزار شد و به مدت 3 ساعت به طول انجامید حاضرین به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند.
جلسات این مجمع بطور مستمر به منظور یافتن راهکارهای مناسب برای اجرای قانون اساسی توسط معاون حقوقی رییس جمهور برگزار خواهد شد.

شناسه خبر: 73816

- دیدارهای داخلی

- معاونت حقوقی

- نهاد ریاست‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده