بررسی راههای تأمین مالی طرح‌های استفاده بهینه از منابع آب

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت آب و لزوم مصرف مناسب این مایع حیاتی، بر ضرورت تدوین طرح‌هایی جامع برای استفاده بهینه از منابع آب در بخش‌های شرب، صنایع و کشاورزی و ممانعت از هدر رفت آن در کشور تأکید کرد.

شناسه خبر: 73806 -

دوشنبه 23 دی 1392 - 15:18

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه)‌ در جلسه شورای عالی آب، از وزارت نیرو و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست با رعایت مسائل زیست محیطی، نسبت به مطالعه این طرح‌ها به همراه روش تأمین منابع مالی مورد نیاز و برنامه اجرایی زمانبندی شده اقدام و نتایج را در جلسه آتی شورای عالی ارائه دهند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه باید برای تأمین منابع مالی این پروژه‌ها راهکاری مناسب پیدا شود، خاطر نشان کرد: فروش اوراق مشارکت، صندوق توسعه ملی و فاینانس از روش‌هایی است که می‌تواند برای تأمین اعتبارات مورد نیاز این طرح‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
دکتر جهانگیری همچنین از وزیر جهاد کشاورزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست با مطالعات لازم نسبت به طراحی یک الگوی دقیق جهت توسعه کشاورزی نوین و استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی اقدام کنند.
در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی کشور و طرح‌های تأمین و انتقال آب در کشور از سوی وزارت نیرو ارائه شد و چالش‌ها و راهکارهای اجرای مناسب آنها مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست که وزرای نیرو، کشور، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای استفاده بهینه از منابع آبی کشور، پیشنهاداتی ازسوی وزارت نیرو مطرح و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

شناسه خبر: 73806

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده