دعوت صنوف و تشکل‌های فرهنگی و هنری از رییس جمهور

جمعی از هنرمندان و اعضای تشکل‌های فرهنگی و هنری در نامه‌ای به رییس جمهور تولد دولت تدبیر و امید در بیست و چهارم خرداد را رویدادی تازه برای کشور و انقلاب عنوان کرده و از وی برای حضور در جمع هنرمندان کشور به منظور دیدار، تجدید مودت و گفتگو برای شناخت چالش‌ها، نیازها و رهیافت‌های آینده هنر دعوت کردند.

شناسه خبر: 73738 -

چهارشنبه 18 دی 1392 - 09:50

متن کامل این نامه که از طرف شماری از هنرمندان و فعالان فرهنگی به نمایندگی از خانه تئاتر (علی نصیریان، داود رشیدی، ایرج راد)، خانه هنرمندان ایران (عزت الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مجید سرسنگی)، خانه سینما (فرهاد توحیدی، امیر اثباتی، محمدمهدی عسگرپور)، خانه موسیقی (شهرام ناظری، محمد سریر، داود گنجه‌ای، حمیدرضا نوربخش)، انجمن شاعران ایران (فاطمه راکعی) و انجمن خوشنویسان ایران (پرویز کلانتری، محمد سلحشور) به امضا رسیده است، به شرح زیر است:
بنام خدا
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محبوب و محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام

تولد دولت تدبیر و امید در بیست و چهارم خرداد، بی‌تردید رویدادی تازه برای کشور و انقلاب ما است. امید و آرامش، کانونی‌ترین مفهوم ارجمند این واقعه نوین است. به پشتوانه این رویداد بزرگ، شایسته است که نگاه همدلانه‌ی ملت و دولت را بازسازی کرد که کاری بس هنرمندانه است. ظرافت این کار را تمامی اصحاب فرهنگ و هنر این مرز و بوم به مدد زیست هنری خود با تمام وجود درک می‌کنند.
باور کنیم که هنرمند، نقش زبان و فکر جامعه را ایفا می‌کند و پس از آن است که شعله گرم اعتماد با گفت‌و‌گویی دوسویه به این قشر افزون می‌شود؛ بدان رویه‌ای که در قرآن و سیره معصومان(ع) از آن یاد شده است.

هم‌اکنون که چند ماهی از حضور مؤثر و پرمهر جنابعالی در مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و خوشبختانه از سوی دولت تدبیر و امید گامهای مثبت و دلگرم‌کننده‌ای در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی برداشته شده است، باعث بسی خوشوقتی است اگر با تشریف‌فرمایی در میان اهالی هنر کشور، ضمن برقراری دیدار و تجدید مودت، زمینه گفتگویی دوستانه و صمیمی به منظور شناخت چالش‌ها، نیازها و رهیافت‌های آینده هنر به‌ویژه برای نهادمند کردن برنامه‌های فرهنگ و هنر ایران فراهم آید تا ان‌شاءالله در فضای اعتدال به وجود آمده، در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد شکوفایی و رونق هرچه بیشتر بخش‌های مختلف هنر ایران عزیز باشیم.

شناسه خبر: 73738

- پيامها و نامه ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده