معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در کلیسای سرکیس مقدس:

به همگرایی و همکاری زنان ارامنه در ارائه چهره واقعی زنان ایرانی در دنیا امیدوار هستیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به نمایندگی از رییس جمهور با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با اسقف ارامنه، رییس شورای خلیفه‌گری و همچنین تعدادی از نمایندگان بانوان ارامنه دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 73702 -

يکشنبه 15 دی 1392 - 15:39

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در این دیدار، ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال نو میلادی و تولد حضرت مسیح (ع) پیامبر صلح و دوستی و تقارن آغاز سال جدید میلادی با تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل به پیشنهاد رییس جمهور کشورمان مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری گفت: دولت تدبیر و امید قصد دارد بر اساس اصول احترام متقابل و برابری در عرصه بین‌المللی با جهان تعامل و گفت و گو داشته باشد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید، نمایش و ارائه چهره واقعی از توانمندی زنان ایرانی به جهانیان است، اظهار داشت: برای تحقق این برنامه به همدلی و همگرایی زنان فعال ارامنه امیدوار هستیم.
مولاوردی اظهار داشت: برنامه و هدف دولت تدبیر و امید، ایفای نقش موثر زن در خانواده و جامعه است به طوری که زنان جامعه ایرانی بتوانند در کنار خانواده مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز به شکل مطلوب انجام دهند.
اسقف ارامنه نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: همواره در جلسات و سمینارها چهره واقعی ایران را معرفی کرده و در جهت اعتلای آن تلاش می‌کنیم.
وی افزود: نه تنها در ایران زندگی می‌کنیم بلکه ایرانی بودن را در درون روح خود استمرار حیات می‌دهیم و آن را همه جا با خود می‌بریم و حتی فرزندان ما نیز چنین رویکردی دارند.
همچنین رییس شورای خلیفه‌گری نیز در این دیدار در خصوص ساختار جامعه ارامنه توضیحاتی ارائه کرد و تعدادی از زنان به عنوان نمایندگان زنان ارامنه نیز توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های زنان ارمنی ارائه کردند.

شناسه خبر: 73702

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده