همزمان با سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) صورت گرفت:

بازدید رییس جمهور از مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک

رییس‌جمهور در سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) از مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک بازدید کرد.

شناسه خبر: 73647 -

سه شنبه 10 دی 1392 - 12:30

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع و عیادت از کودکان معلول ذهنی، با پرسنل و مددیاران مجتمع خدمات توانبخشی نارمک گفتگو و در جریان چگونگی انجام فعالیت‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.
رییس‌جمهور با بیان اینکه همه ما از دولت گرفته تا خیرین و آحاد ملت باید به این مراکز توجه داشته باشیم، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم به این کودکان رسیدگی کنیم. دولت در حدّ توان و وظیفه خود عمل می‌کند، اما این کافی نیست و لازم است تا خیرین جامعه و حتی آحاد مردم به این مراکز توجه داشته باشند، چرا که ما در قبال این فرزندان کشور مسئولیت داریم.
دکتر روحانی خطاب به مددیاران و پرستاران این مجتمع با بیان اینکه شاید نگهداری این کودکان برای برخی از خانواده‌ها دشوار باشد، گفت: شما در حقیقت با تلاش‌های خود نه تنها به خانواده‌های این کودکان، بلکه به جامعه کمک می‌کنید و نوع‌دوستی خود را نشان می‌دهید.
رئیس جمهور افزود: شما در دنیا بار سنگینی بر دوش دارید، اما بدانید اجر شما نزد خداوند بسیار بالا است؛ چرا که هر کس در این دنیا کار سخت با نیت خیرخواهانه برای خدمت به مردم انجام دهد، مطمئناً مشمول رحمت و عنایت خداوند خواهد بود. شما مسئولیت این کار بزرگ را بر عهده گرفته‌اید و بنده در برابر شما به خاطر کار بزرگی که انجام می‌دهید تواضع می‌کنم.
مددیاران مجتمع توانبخشی کودکان معلول نارمک نیز با تقدیر از دکتر روحانی به خاطر توجه و حضور در این مرکز، این اقدام رییس جمهور را موجب تقویت روحیه و انگیزه خود برای ادامه تلاش‌ها و ارائه خدمات به کودکان معلول دانستند.
رییس جمهور همچنین پس از این بازدید، در جمع عده‌ای از سالمندان حضور یافت و همراه با آنان به عزاداری سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) پرداخت.
در حال حاضر حدود 200 کودک معلول ذهنی با وضعیت حاد در سنین 7 تا 14 سال بر اساس شدت معلولیت در 4 بخش مجزا در این مرکز نگهداری می‌شوند. در این مرکز 150 نفر اعم از پرسنل اداری، پرستار و مددیار حضور دارند که هر 12 کودک توسط یک مددیار مراقبت می‌شود.
پس از بازدید رییس جمهور از این مجتمع، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهور، در جلسه‌ای با مسئولان سازمان بهزیستی و مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک، روند فعالیت‌ها و مسائل و مشکلات موجود در این مجتمع و اقدامات لازم برای تسهیل در انجام امور و فعالیت‌های توسعه‌ای این مراکز را مورد بررسی قرار دادند.

شناسه خبر: 73647

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده