معاون اول رییس جمهور در دیدار سفیر ونزوئلا:

گسترش روابط با کشورهای مستقل، سیاست تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است

معاون اول رییس جمهور در دیدار سفیر ونزوئلا در ایران، با بیان اینکه ایجاد و گسترش روابط با کشورهای مستقل، سیاست تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است، گفت: توسعه همکاری‌های ایران و ونزوئلا نه تنها در روابط دو کشور بلکه در مناسبات بین‌المللی تأثیرگذار خواهد بود.

شناسه خبر: 73619 -

شنبه 7 دی 1392 - 17:37

دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید برای توسعه روابط و همکاری‌ها با ونزوئلا اراده جدی دارد، تصریح کرد: باید زمینه‌های همکاری میان دو کشور به طور جدی تقویت شده و موانع موجود در توسعه مناسبات همه جانبه شناسایی و برطرف شود.
دکتر جهانگیری افزود: فعال کردن کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا می‌تواند اقدامی تأثیرگذار در جهت گسترش روابط و برطرف کردن موانع در مسیر همکاری‌ها باشد که در این راستا امیدوارم مسئولان دو کشور با بررسی تمامی موانع موجود زمینه رسیدن روابط به سطح مطلوب را فراهم کنند.
سفیر ونزوئلا: گسترش روابط تهران –کاراکاس در سطح آمریکای لاتین تأثیرگذار خواهد بود
همچنین در این دیدار آمه نوتپ زامبرانو کونترراس سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا با اشاره به نقش تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ایجاد استقلال صنعتی در ونزوئلا خواستار توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌ها میان تهران – کاراکاس شد و خاطر نشان کرد: گسترش روابط دو کشور نه تنها موجب تقویت اقتصادی ونزوئلا می‌شود، بلکه در سطح آمریکای لاتین تأثیرگذار خواهد بود.
وی همچنین به ضرورت برقراری کمیسیون مشترک دو کشور در جهت گسترش همکاری‌ها اشاره کرد.

شناسه خبر: 73619

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده