در شب میلاد عیسی مسیح(ع) صورت گرفت:

دیدار رئیس جمهور با خانواده شهدا و جانباز 50 درصد ارامنه دفاع مقدس

رییس‌جمهور شامگاه چهارشنبه و در شب میلاد عیسی مسیح (ع) به دیدار خانواده شهیدان و جانباز 50 درصد ارامنه دفاع مقدس، موسسیان و آلبرت محمودلو، رفت.

شناسه خبر: 73573 -

پنحشنبه 5 دی 1392 - 11:35

در این دیدار که حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس‌جمهور را همراهی می‌کرد، دکتر حسن روحانی ابتدا در خانه شهیدان موسسیان که پدر و پسری را در راه دفاع از میهن و انقلاب تقدیم کرده است، حاضر شد و ضمن تبریک میلاد عیسی مسیح (ع) به بازماندگان این شهدای بزرگوار بر نقش مهم اقلیت‌های دینی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه برای ما مسلمانان، عیسی (ع) پیامبر رحمت و مهربانی است، گفت: شایسته این بود که فرصت را در این شب عزیز برای قدردانی از خانواده‌ شهدای مسیحی کشور مغتنم بدانیم و از این بزرگواران بخاطر صبر و مقاومتشان قدردانی و تجلیل کنیم.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه ایران کشور همه ایرانی‌هاست و همه ما اعم از مسلمان، مسیحی و سایر اقلیت‌های دینی، باید برای پیشرفت و اعتلای کشور دست به دست هم داده و تلاش کنیم، از حضور پرشور هموطنان مسیحی و سایر اقلیت‌های دینی در کنار اقشار مختلف مردم در انتخابات ریاست جمهوری نیز قدردانی کرد و افزود: امیدوارم خدمتگزار خوبی برای این ملت شریف و بزرگ باشیم و از آراء و اهداف بلند آنان پاسداری کنیم.
رییس جمهور در پایان از خداوند متعال برای خانواده شهیدان موسسیان صبر و اجر جزیل و خدمات بیشتر برای کشور خواستار شد.
در این دیدار خانواده شهیدان موسسیان ضمن تشریح نحوه به شهادت رسیدن پدر و پسر خانواده از رییس جمهور بخاطر توجه به خانواده‌های شهدا بویژه این خانواده قدردانی کردند.

دیدار با جانباز 50 درصد دفاع مقدس
رییس جمهور پس از آن در منزل جانباز 50 درصد ارمنی دفاع مقدس، آلبرت محمودلو از دیگر هموطنان ارمنی کشورمان حاضر شد و با وی و خانواده‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد.
دکتر روحانی با مخاطب قرار دادن این هموطن ارمنی جانباز و بیان اینکه شهدا و جانبازان و ایثارگران ارامنه دفاع مقدس برای دفاع از وطن، شرف و عزت خود سنگ تمام گذاشته و به بهترین نحو ممکن به وظیفه‌شان در قبال کشور و مردم عمل کرده‌اند، گفت: حضور شما به عنوان یک ایرانی ارمنی در جبهه جنگ تحمیلی نشان داد ایرانی‌ها همواره در کنار هم و بویژه در سختی‌ها پشتیبان یکدیگر هستند و این درسی برای جهانیان و بویژه کسانی است که در برخی از کشورها به خاطر اختلافات دینی و قومی مشغول جنگ با یکدیگر هستند.
رییس‌جمهور افزود: این ویژگی فرهنگی ایرانیان برای همه درس‌آموز است و باید از این خصوصیت برای تجمیع و تمرکز تلاش‌ها در مسیر ساختن کشور بهره بگیریم؛ چرا که تحقق اهداف بلند برای ایران جز با همدلی و همکاری ممکن نیست.
رییس‌جمهور زندگی جانبازان را زیبا توصیف کرد و در توضیح آن گفت: تلفیق رنج جانبازی و شیرینی و عظمت فداکاری در کنار هم لیاقتی است که شما از آن برخوردار هستید و از شما می‌خواهم برای ما هم دعا کنید تا خدمتگزار مردم باشیم.
دکتر روحانی در واکنش به حضور آقای آلبرت محمودلو به عنوان بسیجی در جبهه‌های جنگ و نیز عضویت فرزندان وی در بسیج گفت: بسیج متعلق به همه است؛ چرا که بسیج برای دفاع از کشور تشکیل شده و کشور هم متعلق به آحاد ملت است.
رییس‌جمهور همچنین از همسر آقای محمودلو که پس از جانبازی با او ازدواج کرد، اظهار داشت: قطعاً شما هم در فداکاری و ایثار همسرتان برای کشور و مردم سهیم هستید.
آلبرت محمودلو از سال 60 به تناوب در لباس بسیجی و به صورت داوطلبانه و به عنوان تعمیرکار ماشین‌های سنگین راهسازی و سنگرسازی در تمام مناطق جنگی از مهاباد در شمال‌غربی گرفته تا جزایر مجنون در جنوبی‌ترین نقطه جبهه‌ها حضور داشته و پس از چندین بار مصدومیت و جراحت در اول بهمن سال 64 هنگام بازگشت از شریف‌آباد به سمت دیوان‌دره در کمین نیروهای کومله گرفتار شده و مورد اصابت گلوله از ناحیه دست و پا و سینه قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.

آرزوی خیر برای همه مسیحیان
رییس جمهور در این دیدارها ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نو میلادی، برای همه مسیحیان جهان بویژه ارامنه ایران آرزوی سالی پر از خیر و برکت و خوشی کرد و گفت: امیدوارم سال جدید برای همه هموطنان مسیحی سالی خوب و سرشار از سلامتی و برکت باشد.

شناسه خبر: 73573

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده