پیام رئیس‌جمهور به پاپ فرانسیس اول، رهبر کاتولیک‌های جهان

رییس‌جمهور در پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی را به رهبر کاتولیک‌های جهان و همه پیروان این آیین الهی تبریک گفت.

شناسه خبر: 73559 -

چهارشنبه 4 دی 1392 - 13:18

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
عالی‌جناب پاپ فرانسیس اول
رهبر کاتولیک‌های جهان
فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسای مسیح(ع)، پیامبر رأفت، ‌رحمت و نوع‌دوستی و نیز آغاز سال 2014 میلادی را به جناب‌عالی و همه پیروان این آیین الهی صمیمانه تبریک می‌گویم.
در دورانی که زورمداران جهان برای توجیه و تداوم سلطه، از مجموعه‌ای از قالب‌های مفهومی ضد صلح، ضدکرامت انسانی و ضدآرمان‌های بشری کمک می‌گیرند و خشونت‌های مذهبی، فرقه‌ای و نژادی را افزایش می‌دهند و در زمانه‌ای که گفتمان‌های دین‌ستیزانه و خشونت و افراط ابعاد مادی و معنوی زندگی انسان و جامعه امروز را هدف قرار داده و نابردباری تبدیل به معضل بشریت شده است، تنها آموزه‌های رفیع انبیاء الهی و اندیشه‌های دینی است که می‌تواند ناجی انسان‌ها و راهنمای آنان برای گذر از مرحله نابردباری به مرحله تعاون و همکاری مشترک باشد.
جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که با امید و اعتدال و احترام متقابل، می‌توان بر چالش‌ها فائق آمد و مردم خسته از خشونت و افراط را به آینده‌ای سرشار از اعتدال نوید داد.
امیدوارم با مساعی مشترک و همدلی مضاعف و تحکیم پیوندهای دوستی میان تمامی ملل و همه ادیان، شاهد تلاش جمعی برای رسیدن به باورهای مشترک ادیان آسمانی، تعالی و کمال انسان و گسترش صلح، رفاه و آرامش برای همگان باشیم.
ضمن آرزوی سالی مملو از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و کامیابی پیروان ادیان ابراهیمی را مسألت دارم.
حسن روحانی
رییس‌جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 73559

- پيامها و نامه ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده