دکتر جهانگیری در جلسه کارگروه تحول سلامت تأکید کرد؛

لزوم ارتقاء خدمات و کاهش پرداخت هزینه‌های سلامت از جیب مردم

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم اصلاح و ارتقاء خدمات نظام سلامت و درمان گفت: برای این منظور نیازمند یک برنامه جامع هستیم تا بتوانیم به شرایط مطلوب و کاهش پرداخت هزینه‌های سلامت از جیب مردم دست یابیم.

شناسه خبر: 73555 -

چهارشنبه 4 دی 1392 - 09:47

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه سه‌شنبه در جلسه کارگروه تحول سلامت اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی و طراحی دقیقی صورت گیرد که همه نقاط ضعف و کاستی‌های موجود در بخش بهداشت و درمان شناسایی و سپس برای اصلاح آنها راهکار ارائه شود.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت تصمیم جدی دارد که مسائل مربوط به بهداشت و درمان مردم را ساماندهی کند خاطر نشان کرد: یکی از بخش‌هایی که باید اصلاح آن همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مورد توجه قرار گیرد، بخش درمان و بهداشت است و مصمم هستیم با ارتقاء خدمات این بخش و گسترش بیمه همگانی در کشور، زمینه رضایت و آرامش خاطر مردم را فراهم کنیم.
معاون اول رییس جمهورافزود: لازم است یک برنامه زمانبندی شده دقیق تهیه شود تا مطابق با آن در طول برنامه پنجم توسعه پیش برویم و اهداف مورد نظر را با توجه به اولویت‌ها دنبال کنیم.
دکتر جهانگیری از وزرای بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی که در این جلسه حضور داشتند خواست با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و سایر دستگاه‌های مربوطه، جلسات کارشناسی لازم را برگزار کنند و جمع‌بندی نهایی خود را در قالب یک طرح جامع ارائه دهند.
در این جلسه گزارشی از وضعیت نظام سلامت و درمان کشور و مقایسه آن با کشورهای دیگر ارائه شد و مشکلات و موانع پیش روی ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، پوشش بیمه همگانی و تأمین اعتبارات لازم این بخش بیان شد.
در این نشست همچنین کارشناسان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را در قالب پوشش همگانی سلامت مطرح کردند و موضوعاتی همچون نحوه تأمین مالی، اصلاح ساختار و کاهش تصدی‌گری دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 73555

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده