به ریاست دکتر جهانگیری صورت گرفت ؛

بررسی مسائل و مشکلات حوضه آبریز زاینده رود

جلسه شورایعالی آب ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور و با موضوع "بررسی مسائل و مشکلات حوضه آبریز زاینده رود" برگزار شد.

شناسه خبر: 73546 -

سه شنبه 3 دی 1392 - 14:57

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه بحران آب و موضوع محیط زیست به دو مسئله کلیدی و مهم در کشور تبدیل شده گفت: برای حل مشکلات و نگرانیها در این موارد، ضمن پیگیری کارهای در دست اجرا، باید برنامه و راهکاری جدی تر و فراتر از موضوعات جاری را در دستور کار قرار دهیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به طرحهای پیشنهادی برای حل بحران آب کشور اظهار داشت: باید بررسیهای دقیقی انجام شود تا مشخص گردد که آیا انتقال آب از کشورهای دیگر قابل تحقق است یا خیر.
وی افزود: باید طرحهایی قابل اجرا و قابل تحقق تدوین گردد تا بتوان برای آن سرمایه گذاری کرد و در بودجه سالانه به آن اعتبار تخصیص داد .
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه کمبود آب و بحران این مایه حیاتی موجب برخی فشارها و مشکلات در جامعه و به خصوص در استانهای مبتلا به این بحران می شود، خاطر نشان کرد: باید برای رفع این معضلات و برای انسجام ملی تدبیری اندیشیده شود تا میزان بروز این گونه مسائل به حداقل ممکن کاهش یابد.
در این جلسه که وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران اصفهان، چهارمحال بختیاری،یزد و خوزستان نیز حضور داشتند گزارشی از وضعیت منابع و مصارف زاینده رود، مسائل و چالشهای آن و همچنین انتظارات و اقدامات مورد نیاز برای آینده ارائه شد.
در این نشست همچنین مشکل و معضلات زاینده رود از زوایای مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهادات و راهکارهایی برای برون رفت از شرایط بحران پیشنهاد گردید.

شناسه خبر: 73546

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده