شنبه 17 بهمن 1394 - 01:25
فارسی | العربية | English

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده
<%title%>

رييس جمهور در ديدار با خانواده شهدا و جانباز 70 درصد دفاع مقدس:

شهدا و جانبازان معلمان ما هستند

رييس جمهور درتداوم سنتي پسنديده با حضور در منازل خانواده‌هاي شهيدان شکري و مقدم که هر کدام سه و دو فرزند برومند خود را تقديم عزت اسلام کرده‌اند و نيز جانباز سرافراز 70 درصدي دفاع مقدس سيد جلال روغني نيري، با آنان ديدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 72577 - 

چهارشنبه 15 آبان 1392 - 13:32

دکتر روحاني در اين ديدارها با بيان اينکه ملاقات با خانواده شهدا توفيق بزرگي براي دولت تدبير و اميد است، گفت: همه ما مديون شهدا، جانبازان، ايثارگران و خانواده آنها هستيم؛ چرا که عظمت و استقلال ايران اسلامي در سايه ايثار و فداکاري شهدا و جانبازان گرانقدر است.
رييس جمهور شهدا، جانبازان، ايثارگران و همه آن کساني که در دوران دفاع مقدس در ميدان ايثار حضور يافتند را معلمان و الگوهايي والا براي ملت ايران توصيف کرد و اظهار داشت: ما بايد درس ايثار، فداکاري، خدمت به مردم و شجاعت در زندگي را از خانواده شهدا، جانبازان و ايثارگران که با صبر و تحمل خود حماسه بزرگي را خلق کردند، بياموزيم.
دکتر روحاني با اشاره به فرارسيدن ماه محرم گفت: امام حسين(ع) هم سالار شهيدان و هم معلم و پرچمدار راه مبارزه، ايستادگي و جهاد است و شما درس کربلا و عاشورا را از امام حسين(ع) آموختيد.
دکتر روحاني در ادامه اظهار داشت: اگر امروز فرصت خدمتگزاري به ملت نصيب ما شده است، زمينه اصلي آن را ايثارگران، جانبازان و شهدا با رشادت‌ها و فداکاري‌هايشان ايجاد کردند و مطمئناً دولت براي موفقيت در اجراي برنامه‌هاي خود به دعاي خير، حمايت‌ها و نظرات همه مردم به ويژه خانواده شهدا، ايثارگران و جانبازان نيازمند است.
رييس جمهور همچنين با اشاره به مشکلات موجود در کشور اظهار اميدواري کرد که دولت تدبير و اميد با حمايت مردم به ويژه خانواده‌هاي شهدا، جانبازان و ايثارگران بتواند همه مشکلات کشور را از پيش رو بردارد.
دکتر روحاني همچنين ديدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان و ايثارگران را موجب تقويت روحيه و نشاط براي خدمت به مردم دانست و گفت: اقدامات ما هر چند هم بزرگ باشد، در برابر کار بزرگي که شهيدان، جانبازان، ايثارگران و خانواده‌هاي آنان انجام داده‌اند، کم و ناچيز است.
رييس جمهور با تجليل از ايثارگري‌هاي شهدا، جانبازان و خانواده‌هاي آنان، گفت: امروز دشمنان ملت ايران از روحيه ايثارگري و جانبازي اين ملت در هراس هستند چراکه اين روحيه به دنيا اعلام مي‌کند که ملت ما با نشاط ايستاده و در برابر توطئه‌ها هوشيار است.
دکتر روحاني افزود: اميدوارم دعاي ملت ايران و خانواده‌هاي معظم شهدا، ايثارگران و جانبازان پشتوانه دولت در جهت رسيدن به اهداف و آرمان‌هاي متعالي خود باشد و همگي در مسيري گام برداريم که مورد رضاي خداوند است.
در اين ديدارها که با خانواده‌هاي شهدا شکري، مقدم و جانباز سيد جلال روغني نيري صورت گرفت آنان ضمن ارائه توضيحات درخصوص نحوه مبارزات انجام داده شده در دوران دفاع مقدس تأکيد کردند: بها دادن به خانواده شهدا، جانبازان و ايثارگران در حقيقت ارزش قائل شدن براي استقلال و تماميت ارضي ايران اسلامي است.
گفتني است: شهيد صفت الله مقدم فرزند بزرگ خانواده مقدم در آغاز جنگ تحميلي وارد جبهه‌هاي جنگ حق عليه باطل شد و در سال 1361 در منطقه سردشت و بانه به درجه رفيع شهادت رسيد. همچنين شهيد جواد مقدم فرزند دوم اين خانواده نيز در سن 17 سالگي و در سال 1365 در عمليات کربلاي 5 به شهادت رسيد.
همچنين صيادالله و ماشاءالله شکري فرزندان 20 و 18 ساله خانواده شکري همچنان مفقودالاثر بوده و سيف الله 17 ساله فرزند سوم اين خانواده که در عاشوراي سال 63 مجروح شده بود پس از 40 روز همزمان با اربعين حسيني در بيمارستان به همرزمان و برادران شهيد خود مي‌پيوندد.
سيد جلال روغني نيري نيز در دوران دفاع مقدس در عمليات‌هاي گوناگوني همچون والفجر(1)، والفجر (3) و والفجر(4) حضوري فعال داشته و در سال 62 و در عمليات پاکسازي يکي از ميادين مين اطراف دارخوين بر اثر انفجار مين از ناحيه مچ دو دست، دو چشم و پاي چپ به فيض جانبازي نائل آمده است.
در اين ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين شهيدي معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران، دکتر محمد نهاونديان رييس دفتر رييس‌جمهور و حسين فريدون، رييس جمهور را همراهي کردند.

شناسه خبر: 72577

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری