دکتر جهانگیری:

جمعیت هلال احمر در داخل و خارج از کشور کارنامه درخشانی دارد

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اهمیت کار جمعیت هلال احمر گفت: یکی از بخشهایی که باید همواره به آن کمک شود جمعیت هلال احمر است و دولت علی رغم تنگناهای موجود در بودجه و اعتبارات مالی تلاش می کند این نهاد ارزشمند را مورد حمایت کامل قرار دهد.

شناسه خبر: 71385 -

شنبه 30 شهريور 1392 - 12:10

معاون اول رییس جمهور صبح امروز (شنبه) در مراسم تودیع و معارفه رییس جمعیت هلال احمر که در مرکز توانبخشی این نهاد برگزار شد با بیان اینکه فعالیت های جمعیت هلال احمر و خدمت در عرصه بشر دوستانه از ارزشمند ترین خدمات و در پیشگاه خداوند دارای اجر فراوانی است، تصریح کرد: در دین اسلام و سیره نبوی (با توجه به آیات و روایات) خدمت کردن به مردم از بزرگترین و پر ارزشترین کارهاست و جمعیت هلال احمر در این زمینه پیشتاز است.
دکتر جهانگیری در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات دکتر فقیه رییس سابق جمعیت هلال احمر، از دکتر فرهادی رییس فعلی این جمعیت به عنوان شخصیتی علمی یاد کرد و گفت: ایشان با کوله باری از تجربیات در سالهای فعالیت خود خدمات ارزشمندی را برای کشور به انجام رسانده اند.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامیداشت و خاطر نشان کرد: این روزها یادآور انسانهای شریف و بزرگی است که برای صیانت و حراست از کشور و نظام جان خود را نثار کرده اند و خوابی که دشمنان برای این کشور دیده بودند را بر هم زدند.
دکتر جهانگیری تاکید کرد: باید همیشه قدردان شهدا، رزمندگان و ایثارگران و خانواده های این عزیزان باشیم که در روزهای سخت کشور از این آب و خاک دفاع کردند.
معاون اول رییس جمهور افزود: پیام هفته دفاع مقدس این است که جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها هر روز قدرتمندتر از گذشته و قادر است از کیان ایران و نظام دفاع کند.
وی در ادامه از فعالان جمعیت هلال احمر به عنوان کسانی یاد کرد که بی ادعا در حوادث حضور می یابند و تمام توان خود را برای خدمت به انسانها و همنوعان خویش صرف می کنند.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه جهان امروز پر از حادثه، درگیری و تنش است، تصریح کرد: به خصوص در این منطقه شاهد به خاک و خون غلطیدن انسانهای زیادی هستیم و هر روزه شمار زیادی از مردم جهان از ناحیه قدرتهای زورگو و افراد کج فهم دچار آسیب می شوند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در چنین شرایطی خدمات نیروهای جمعیت هلال احمر به عنوان کسانی که به فریاد انسانهای نیازمند می رسند حرکتی بزرگ است و انتظار می رود جمهوری اسلامی ایران که کانون ثبات منطقه است از نیروهای امدادی توانمند و با تجربه ای برخوردار باشد تا بتواند نقش خود را در امداد رسانی به انسانها به بهترین شکل ممکن ایفا کند.
وی افزود: خوشبختانه آمار و گزارشها حکایت از آن دارد که حضور فعالان جمعیت هلال احمر در مناطق مختلف پررنگ است و امیدواریم این نیروهای ارزشمند پیام صلح و دوستی را به جای موشک و سرنیزه در دیگر کشورها منتشر کنند.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی در ایران اظهار داشت:‌ ایران همه ساله با پدیده زمین لرزه روبرو است و حوادث دیگری همچون سیل و سوانح جاده ای سالانه موجب خسارتهای سنگین انسانی و مادی در کشور می شود.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در چنین شرایطی یکی از اقدامات اصلی دولتها باید یافتن راهکارهایی برای پیشگیری از حوادث و امداد رسانی سریع و گسترده باشد که دولت یازدهم نیز این موضوع را بطور جدی در برنامه ها و دستور کار خود گنجانده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف در آموزش مردم و حضور بموقع در حوادث برای امداد و تسکین درد انسانها بر دوش جمعیت هلال احمر است گفت: امیدوارم با تدابیری که اندیشیده خواهد شد خسارتها و صدمات به حداقل ممکن کاهش یابد.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه فعالان جمعیت هلال احمر هم در داخل کشور و هم در بخش بین الملل کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته اند اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر فرهادی روند امداد رسانی ها بیش از پیش بهبود یافته و شاهد هرچه بهتر شدن خدمت رسانی این جمعیت باشیم.
دکتر جهانگیری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه دولت در حال حاضر با کسری بودجه و تورم 40 درصدی مواجه است گفت: یک سوم بودجه فعلی غیر واقعی است که البته دولت از طریق مجلس نسبت به اصلاح آن اقدام کرده است.
وی افزود: دولت بدنبال ابتکارات جدیدی همچون ایجاد شرایط مناسب برای حضور بخش خصوصی و ایجاد فضای مطلوب بین المللی است تا بتواند از این طریق نسبت به رفع مشکلات اقتصادی کشور اقدام کند.
دکتر فقیه و دکتر فرهادی روسای سابق و جدید جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم در سخنانی به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

شناسه خبر: 71385

- جلسات

- سخنراني ها

- مراسم تودیع و معارفه

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده