دیدار مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی با دکتر جهانگیری

دکتر اسحاق جهانگیری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از دستاوردها و تجربیات گرانقدری در حوزه سلامت و بهداشت برخوردار است گفت: گسترش همکاری میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و سازمان جهانی بهداشت می‌تواند زمینه ساز انتقال تجربیات ایران به سایر کشورها باشد .

شناسه خبر: 70960 -

يکشنبه 17 شهريور 1392 - 17:20

معاون اول رییس جمهور عصر امروز (یکشنبه) در دیدار «علاء الوان» مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: دولت ایران از توسعه همکاریها با این سازمان استقبال می کند و امیدواریم این همکاریها بتواند موجب تحول و پیشرفت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ایران شود .
دکتر جهانگیری با بیان اینکه موضوع آموزش و بهداشت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از اولویت فراوانی برخوردار است، خاطر نشان کرد: بخشی عمده ای از بودجه دولت به آموزش و بهداشت اختصاص می یابد و سرمایه‌گذاری های وسیعی نیز در این دو بخش صورت گرفته به گونه‌ای که امروز در اقصی نقاط کشور بیمارستانهای مجهز با امکانات پیشرفته تاسیس شده است.
وی افزود: البته دولت جمهوری اسلامی ایران همواره برای ارتقاء خدمات بهداشتی و کاهش میزان پرداخت از سوی بیماران تلاش کرده و در این راستا طرح‌های خوبی نیز تدوین شده که امیدواریم هر چه زودتر به مرحله اجرا در آید .
معاون اول رییس جمهور همچنین به موضوع تحریم ها و آثار آن بر خدمات بهداشتی و دارو اشاره کرد و افزود: تحریم های اعمال شده علیه ملت ایران از اساس ظالمانه و بر مبنای طرحی نادرست شکل گرفته که بر خلاف گفته دولت های غربی، آثار ناشی از آن عمدتاً‌ متوجه مردم ایران است.
دکتر جهانگیری افزود: البته دولت همواره در جهت بی اثر نمودن تحریم ها تلاش کرده تا مانع از فشار بر زندگی و معیشت مردم شود .
علاء الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی نیز در این ملاقات با اشاره به مذاکرات خود با وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت‌های این وزارتخانه با برنامه‌ها و طرح ‌های سازمان جهانی بهداشت هماهنگ است و سازمان علاقه دارد همکاری گسترده‌ای با جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و سلامت داشته باشد .
وی افزود: ایران کشوری بزرگ است که از توانمندی و تجربیات فراوانی در بخش بهداشت و درمان برخوردار است و همواره نقش موثری در سلامت منطقه و حتی فراتر از منطقه ایفا کرده که می‌تواند به عنوان الگویی در کل منطقه مطرح باشد .
علاء الوان تصریح کرد: تحریم کنندگان ایران ادعا می‌کنند که تحریم ها خدمات بهداشتی و درمانی را هدف قرار نداده اما در عمل شاهد آن هستیم که این تحریم ها تاثیرات منفی بر سلامت و امکانات بهداشتی مردم ایران داشته است .
وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت با اقداماتی که توسط هر کشور و یا سازمان بین المللی صورت گیرد و منجر به کاهش دسترسی مردم به دارو و خدمات سلامت شود، مخالف است .

شناسه خبر: 70960

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده