جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در آغاز جلسه امروز (یکشنبه) هیات دولت، ضمن تقدیر از رهنمودهای مقام معظم رهبری در نخستین دیدار هیات دولت با ایشان، از بیانات دلگرم‌کننده و حمایت‌هایی که رهبر معظم انقلاب نسبت به دولت تدبیر و امید و رییس‌جمهور ابراز داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

شناسه خبر: 70868 -

يکشنبه 10 شهريور 1392 - 18:38

دکتر روحانی در این جلسه از همه اعضای دولت خواست برای تحقق تمامی محورهای بیانات رهبری به ویژه تاکید ایشان بر پیشرفت همراه با عدالت، کنترل تورم و کمک به تولید ملی که در برنامه‌های دولت تدبیر و امید نیز مورد تاکید بوده است، به طور جدی اقدام کنند و گزارش‌های منظمی از اقدامات و نتایج را ارائه نمایند.
رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، دوران امامت ایشان را دوران شکوفایی بخش اعظم فقه و شریعت اسلامی و بیان شیوای آن حضرت را باعث نفوذ بیشتر کلام اسلامی دانست.
دکتر روحانی آزادی بیان و بیان اعتقادات و بحث‌های سنگین علمی در عصر امامت امام صادق(ع) را نشان دهنده قدرت اسلام خواند و آن را ملاک خوبی برای تسهیل آزادی‌های قانونمند در دوران کنونی برشمرد و گفت: شروع نهضت اسلامی در ایران به یک معنا از مجالسی است که در سالروز شهادت امام صادق(ع) در نقاط مختلف از جمله مدرسه فیضیه قم برگزار گردید.
در ادامه این جلسه، مسائل روز به ویژه تحولات اخیر سوریه و سایر کشورهای منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین اصلاح اساسنامه سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اتخاذ تصمیم در خصوص لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 از دیگر مسائل مطرح شده در جلسه امروز هیات وزیران بود.
در این جلسه، همچنین دکتر روحانی حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری را به عنوان معاون امور مجلس رییس جمهور در جمع اعضای دولت خیر مقدم گفت و ابراز امیدواری کرد دولت بتواند از تجربیات و توانمندی‌های وی بهره مند شود.

شناسه خبر: 70868

- جلسات

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده