دكتر احمدی نژاد در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه روز قدس: ملت ایران باید پرچمدار عدالت،‌ آزادی و كرامت انسانی در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر باشد<br /> تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان لازم و ملزوم یكدیگر و غفلت از هر كدام موجب شكست است
پنج‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

رییس جمهور با بیان اینكه عدالت، آزادی و احترام حقوق اساسی همه ملتهاست گفت: تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان در طول هم و لازم و ملزوم یكدیگرند و غفلت از هر كدام موجب شكست در هر دو موضوع خواهد بود و امروز ملت ایران باید پرچم استیفای حقوق ملتها را در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر اسلام (ص) همواره برافراشته نگه دارد.

دكتر احمدی نژاد در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه روز قدس:

ملت ایران باید پرچمدار عدالت،‌ آزادی و كرامت انسانی در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر باشد
تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان لازم و ملزوم یكدیگر و غفلت از هر كدام موجب شكست است

رییس جمهور با بیان اینكه عدالت، آزادی و احترام حقوق اساسی همه ملتهاست گفت: تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان در طول هم و لازم و ملزوم یكدیگرند و غفلت از هر كدام موجب شكست در هر دو موضوع خواهد بود و امروز ملت ایران باید پرچم استیفای حقوق ملتها را در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر اسلام (ص) همواره برافراشته نگه دارد.

جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۰

دكتر محمود احمدی نژاد ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه های نماز آخرین جمعه ماه مبارك رمضان (روز قدس)، ابتكار عمل حضرت امام راحل عظیم الشان در نامگذاری روز قدس را هدیه ای الهی و لطفی ویژه از ناحیه امام عصر (عج) عنوان كرد و گفت: روز قدس یک نشانه و در برگیرنده همه شناخت انسان از خدا، ابعاد وجودی خود و مسئولیت های اجتماعی اش است.

رییس جمهور افزود: بر همگان روشن است که رژیم صهیونیستی نقطه مقابل کمال انسانها و جامعه بشری و عامل اصلی انحطاط انسانهاست؛ یک گروه اقلیت فاسد، ضد بشر و ارزش های الهی كه به صورت سازمان یافته و منسجم در نقطه مقابل همه ارزش های الهی ایستاده اند.

دكتر احمدی نژاد صهیونیستها را انسانهای ساقط شده ای که فقط و فقط در پی قدرت و ثروت و تسلط بر دیگران هستند، نامید و با اشاره به سابقه ۲ هزار ساله آنان در ایجاد آشوب در جهان اظهار داشت: در دوران معاصر، حداقل ۴۰۰ سال است که عده ای قلیل صهیونیست، جامعه بشری را دچار تلاطم و سنگین ترین خسارتها و بعضا جبران ناپذیر کرده اند.

رییس جمهور با بیان اینكه جنگ جهانی اول و دوم با اسناد قطعی توسط صهیونیست‌های پشت پرده برنامه‌ریزی شده است، تصریح كرد: صهیونیست‌ها از زمانی كه بر آمریكا مسلط شده‌اند، تمام امور عالم را به دست گرفته و در واقع پشت پرده دولت‌های متوالی آمریكا هستند؛ مراكز ثروت و رسانه‌های اصلی دنیا در دست آنهاست و از این ابزارها برای نابودی ارزش‌های الهی و موجودیت ملت‌ها استفاده می‌كنند و هر جا تخریب گسترده اخلاقی رخ می‌دهد، پشت آن صهیونیست‌ها و هم‌پیمانان آنها هستند و هر جا كشتار و ویرانی وجود دارد، پشت آن صهیونیست‌ها قرار دارند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به فلسفه تاسیس رژیم صهیونیستی توسط صهیونیست‌ها خاطرنشان كرد: صهیونیست‌ها در تلاش هستند كه به جای همه ارزش‌های متعالی در بین ملت‌ها تعهد به این رژیم را گسترش دهند و در واقع رژیم صهیونیستی ابزار صهیونیست‌ها جهت تسلط بر خاورمیانه و جهان است.

رییس جمهور وجود رژیم صهیونیستی را توهین به بشریت و باعث تخریب ملت‌ها دانست و گفت: صهیونیست‌ها در تعلیمات نژادپرستانه خود، فقط خودشان را انسان می‌دانند و سایر ملت‌ها را در زمره حیوانات به حساب می‌آورند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه صهیونیست‌ها چپاول ثروت و نوامیس ملت‌ها را آزاد می‌شمارند و آن را تبلیغ می‌كنند و آموزش می‌دهند، اضافه كرد: دولت‌های غربی در این راستا توهین به خودشان را تحمل می كنند، ولی انتقاد به رژیم صهیونیستی اشغالگر و جنایات او را هرگز تحمل نمی‌كنند.

رییس جمهور اظهار داشت: سردمداران غربی، تمام جنایات و آدم‌ كشی‌های رژیم صهیونیستی را توجیه می‌كنند، چرا كه متكی به صهیونیست‌ها بوده و پول تبلیغات‌شان برای شركت در انتخابات را صهیونیست‌‌ها تامین می كنند؛ به بیان دیگر در حال حاضر یك حزب هفت الی هشت هزار نفری منسجم شیطانی، همه كشورهای غربی را اداره می‌كند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه امروز مقابله با موجودیت رژیم صهیونیستی صیانت از حقوق انسانی همه انسان‌ها و باز كردن راه برای نجات بشریت از استكبار و فقر و همه بدبختی‌های است، تصریح كرد: دنیا باید بداند كه حفظ كیان رژیم صهیونیستی تعهد مشترك اكثر دولت‌های استكباری و غربی است، آنها از هرچیزی بگذرند، از تعهد خود برای حفظ این رژیم نمی توانند چشم پوشی كنند.

رییس جمهور روز قدس را روز همه انسان‌ها و جامعه بشری برای پاك كردن ننگ صهیونیست‌ها از جامعه بشری توصیف و خاطرنشان كرد: چند ۱۰۰ سال است كه ملت‌ها با صهیونیست‌ها درگیر هستند و حدود یكصد سال است كه ملت‌ها به طور مستقیم و كامل در دست سیاست‌ها و مدیریت صهیونیسم جهانی اسیرند و حتی در كشوری مثل آمریكا، كاندیدا‌ی ریاست جمهوری تا در برابر صهیونیست‌‌ها زانو نزند و تعهد ندهند، شانس حضور در انتخابات ریاست جمهوری را نخواهد داشت.

دكتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر به عربستان برای شركت در نشست فوق العاده سران كشورهای عضو سازمان همكاری اسلامی گفت: خدای متعال در طی این سفر توفیق زیارت حرم نبوی و برگزاری عمره را عنایت كرد كه از جانب همه شما و ملت ایران نائب الزیاره بودم و برای سعادت و سلامت و عزت شما و آزادی همه بشریت دعا كردیم.

رییس جمهور ادامه داد:‌تسلط بر فلسطین آرزوی تاریخی صهیونیست‌ها بوده است، ده‌ها و صد‌ها جنگ برای این هدف برپا شده است و حدود ۷۰ سال برای تمهید مقدمات استقرار و تحمیل این رژیم طراحی، عمل و جنایت شده است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه همه مرز‌های انسانی طی ۷۰ سال اخیر زیر پا گذاشته شد، تا رژیم صهیونیستی به منطقه و جهان تحمیل شود و همه توان دولت‌های استكباری و استعماری به كار گرفته شد و تاحدود زیادی هم موفق شدند، اظهار داشت: درست در لحظه‌ای كه سردمداران صهیونیسم جهانی، تصور می‌كردند، رژیم صهیونیستی تثبیت شده و توسط ملت‌های منطقه‌ مورد پذیرش قرار گرفته است، با یك حركت عظیم توسط ملت ایران به نام انقلاب اسلامی به رهبری یك مرد الهی و به تبع آن با بیداری ملت‌‌ها و امواج عظیم آگاهی ملت‌ها و حركت آنها در برابر صهیونیست‌ها و همچنین زنده شدن مقاومت فلسطین مواجه شدند.

رییس جمهور تصریح كرد: طی دو سه دهه اخیر اساس رژیم صهیونیستی در خطر قرار گرفت و فلسفه تاسیس این رژیم زیر سوال رفت و در حالی كه تا قبل از انقلاب ما به دنبال تثبیت و توسعه رژیم صهیونیستی بودند، امروز احساس خطر كرده و به دنبال نجات رژیم صهیونیستی هستند، تا فرصتی تاریخی برای بازسازی خود پیدا كنند.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با یادآوری علت تاسیس سازمان كنفرانس اسلامی خاطرنشان كرد: این سازمان بعد از آتش زدن مسجد‌الاقصی شكل گرفت و هدفش دفاع از فلسطین، مقابله با صهیونیست‌ها و نجات مردم فلسطین بود و به همین دلیل نیز پایه‌ گذاری شد.

رییس جمهور گفت: دعوتنامه رسمی برای شركت در نشست فو‌ق‌العاده سازمان همكاری اسلامی با موضوع خطراتی كه جهان اسلام، امت اسلامی و وحدت آن را تهدید می كند، ارائه شد و طبیعی بود كه باید پذیرفته می شد و در اجلاس شركت می‌كردیم.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه در این جلسه از جانب ملت ایران یكبار دیگر اصل و اساس و فلسفه تاسیس این سازمان را یادآوری و شرایط امروز و ضرورت‌های دوران را تشریح كردم افزود: تحلیل ملت ایران از تحولات جاری به طور رسمی و كامل در این نشست از یك تریبون بین‌المللی تبیین شد.

رییس جمهور شرایط امروز را بسیار خطیر بسیار خطیر توصیف كرد كه لحظه‌ای غفلت در آن ممكن است، همه دستاورد‌های یك ملت را بر باد دهد و دشمنان را برای صد‌ها سال بر او مسلط كند و اظهار داشت: ضرورت تامین حقوق اساسی ملت‌ها و توجه به برنامه‌ریزی‌های دشمنان قسم خورده دو موضوع مهم در حال حاضر است؛ عدالت،‌ آزادی، كرامت و حق انتخاب از حقوق اساسی مردم و ملت‌ها است كه متاسفانه در جهان در حال لگدمال شدن است.

دكتر احمدی نژاد اضافه كرد: امروز خوشبختانه با بیداری ملت‌ها مطالبه حقوق اساسی مردم شكل گرفته و دنبال می‌شود و اراده ملت‌ها به سرعت پشت سر درخواست عدالت، آزادی و كرامت انسانی مستقر می‌شود.

رییس جمهور با اشاره به اینكه امروز حقوق بخشی از مردم كه تحت حاكمیت دیكتاتورها قرار دارند، به شدت سركوب می شود و این دیكتاتورها هم وابسته به استكبار و صهیونیستها هستند، تصریح كرد: امروز همه ملت‌ها حتی در آمریكا و اروپا اسیرند. در غرب اكثر دولت‌ها تابع صهیونیست‌ها هستند و مردم حق انتخاب ندارند؛ چند حزب درست شده است كه مردم وقتی از دست یكی ‌از آنان به ستوه می‌آیند به بدل او پناه می‌برند، در حالی كه همه آن احزاب فرمان‌بر و اسیر صهیونیست‌ها هستند و فریاد ملت‌ها و مردم در اروپا و آمریكا هم برپاست، اما فریاد‌رسی وجود ندارد.

دكتر احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: اصلاح وضع عالم،‌ برقراری عدالت و آزادی حق همه ملت‌هاست و همه باید پیگیر استقرار این حقوق باشیم و خوشبختانه ملت‌ها این موضوع را مطالبه می‌كنند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه هیچ كس حق ندارد، درباره حقوق اساسی مردم مسامحه كند و یا آن را نادیده بگیرد و همه باید تابع حقوق ملت‌ها باشیم، گفت: برپایی حكومت برای تامین حقوق اساسی مردم، عدالت، كرامت و آزادی انسان‌ها است و الا حكومت به خودی خود اعتبار و اصالتی ندارد.

رییس جمهور گفت: امروز ملت ایران باید پرچم‌ عدالت،‌ آزادی و كرامت انسانی را در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر اسلام همواره برافراشته نگه دارد.

دكتر احمدی نژاد در ادامه سخنان خود تبیین و تحلیل وجود دشمنان و مستكبرانی را كه نمی‌خواهند ذره‌ای از سلطه آنها كم شود و مستكبرانی كه اساس ملت‌‌ها را به رسمیت نشناخته و می‌خواهند فرهنگ و ثروت ملت‌ها را چپاول كنند، دلیل دوم حضور در نشست مكه عنوان كرد و با بیان اینكه البته وجود رژیم صهیونیستی تضمین این چپاول و سلطه و در واقع قرارگاه و سرپل تداوم آن است، افزود: مستكبران هیچگاه عزت، كرامت و پیشرفت ملت‌ها، نه تنها مسلمان، بلكه هیچ ملتی را نمی‌پسندند، چرا كه یك ملت عزیز، مستقل و آزاده در سایه عدالت و آزادی بنیان مستكبران را درهم خواهد كوبید.

رییس جمهور با بیان اینكه عدالت نقطه مقابل استكبار است، اظهار داشت: مستكبران فقط قدرت و ثروت را می‌شناسند و اگر لازم باشد همه چیز را پای این دو قربانی می‌كنند، بنابراین باید همه توجه كنند كه مقابله با این دشمنان و بیرون راندن آنها از سرزمین‌های منطقه، كشورهای اسلامی و جهان یك ماموریت مهم است و یك لحظه غفلت از دشمن موجب خسارات جبران ناپذیر می‌شود.

دكتر احمدی نژاد تاكید كرد: تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان در طول هم و لازم و ملزوم یكدیگرند و غفلت از هر كدام موجب شكست در هر دو موضوع خواهد بود.

رییس جمهور با بیان اینكه روشن است اگر دولتی متكی به ملت خود نباشد، نمی‌تواند در برابر مستكبران قد علم كند و از حقوق ملت خود صیانت كند، تصریح كرد: اگر دولت و ملتی در برابر دشمنان سلطه‌گر مقابله نكند و نایستند قادر نخواهند بود حقوق اساسی خود را تامین كند، بنابراین همه باید مراقب باشند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه در تحولات اخیر دشمنان فریبكاری كردند، خاطرنشان كرد: همان‌هایی كه دیكتاتور‌ها را مسلط كردند، در جریان تحولات اخیر با تغییر نقاب و چهره، شعار دفاع از حقوق مردم سر دادند و گفتند چه كسی باید برود و چه كسی باید بماند و البته هدف‌شان ایجاد تفرقه و تحریك دشمنی‌ها و عصبیت‌های قومی و ملی و زبانی و مذهبی است تا در نهایت هدف اصلی‌شان یعنی نجات رژیم صهیونیستی محقق شود.

رییس جمهور گفت: با نگاهی به منطقه می‌توان دریافت كه دشمنان ملتها بسیاری از كینه‌های تاریخی، مسائل شخصی و اختلاف‌های قومی، مذهبی و قبیله‌ای را برای تحقق این هدف زنده كرده اند. پول، اسلحه و خون ملت‌‌ها برای كشتن برادر‌ان دینی و هموطنانشان هزینه می‌شود و شاهد آن هستیم كه براحتی كشتار می‌شود و حتی با فریاد الله اكبر برادر دینی خود را به نفع مستكبران و صهیونیست‌ها می‌كشند و سر می‌برند و گلوله‌باران می‌كنند.

دكتر احمدی نژاد افزود: مستكبران برخی كشورها را به جان هم انداخته‌اند، با پول و رسانه‌ یكی، علیه دیگری و با قدرت نظامی دیگری علیه طرف دیگر موضع می‌گیرد، اما در نهایت از هر طرف كه افرادی كشته می‌شود، فقط به نفع رژیم صهیونیستی است. به نظر می رسد، دشمنان منافق، همه احمق‌ها را در این صحنه فعال كرده اند و در مكه گفتم كه همه باید هوشیار باشند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه همه باید توجه كنند كه تامین حقوق اساسی مردم یك ضرورت است و منحصر به یك یا چند كشور نیست، اظهار داشت: همه باید تسلیم حق، عدالت و حقوق ملتها باشیم و در این راستا به خصوص كشورهای مسلمان باید پیشتاز باشند؛ چرا كه پیامبر عزیز ما حضرت محمد مصطفی (ص) و اسلام عزیز پیشگام این حقوق بوده اند و بدون تامین حقوق اساسی مردم نمی‌توان در مقابل دشمنان ایستاد.

دكتر احمدی نژاد با هشدار نسبت به لزوم توجه به دشمنان قسم خورده ملت‌ها، تصریح كرد: دوستی با دشمنان قسم خورده حاصلی جز ننگ ابدی ندارد، آنها نشان دادند امین و صادق نیستند و به وقت لازم همه را قربانی می‌كنند، چنانكه صدام یا برخی دوستان ۳۰ ساله خود را كه به آمریكا و صهیونیسم خدمت می‌كردند، در زمان مقتضی قربانی كردند؟‌

رییس جمهور خاطرنشان كرد: باید مراقب توطئه‌ها بود، مبادا به بهانه تامین حقوق مردم، دشمن فراموش شود و به جان هم بیفتیم و اگر چه گلایه‌ها از یكدیگر زیاد است، ولی وقت برای آن باقی‌ است؛ باید مراقب دشمن بود تا مبادا دشمنی كه از در رانده شده، از پنجره وارد شود و مبادا دشمنان جنایتكار دیروز، امروز در لباس دوست وارد شوند كه این فاجعه‌ای بزرگتر از فاجعه اول است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان این كه دولت‌های متوالی آمریكا به صراحت اعلام می كنند كه به حفظ رژیم صهیونیستی متعهدند، گفت: غفلت از دشمنان فرصت دادن به آنها برای سلطه بر منطقه است.

رییس جمهور رمز موفقیت را وحدت، ‌همدلی و حل مسائل از طریق گفتگو و تفاهم عنوان كرد و افزود: ‌هر كشتار و درگیری تفرقه‌ها را تشدید كرده و كار را خطرناك می‌كند، لذا باید همه مراقب باشیم.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به ملاقاتهای خود با برخی روسای دولتها در سفر به مكه اظهار داشت: در دیدار برخی روسای كشورهایی كه به واسطه تحولات اخیر به قدرت رسیده‌اند، عنوان شد كه باید مراقب باشیم تا حواسمان به درگیری‌ها منحرف نشود و از دشمن غافل نشویم؛ مراقب باشیم كه كمك دشمن تعهدآور است و بعدا مشكل ایجاد می‌كند.

رییس جمهور حفظ وحدت را در شرایط فعلی مهمترین اصل دانست و گفت:‌ همه باید در فضایی منطقی و برادرانه، با گفتگو حقوق اساسی ملت ها را تامین كنند.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ملت ایران ذره‌ای از حقوق اساسی خود و سایر ملت‌ها كوتاه نمی‌آید و این حقوق را برای همه می‌خواهد، افزود: معنای تفاهم این نیست كه حقوق نادیده گرفته شود، بلكه بحث بر سر روش تامین این حقوق است؛ در مكه سوال كردم، آیا دولتی كه با جنگ سر كار می‌آید، فردا خودش به همان مصیبتهایی كه باعث جنگ شد، دچار نمی‌شود؟

رییس جمهور با تاكید بر لزوم توجه به طراحی دشمن برای نجات رژیم صهیونیستی اظهار داشت:‌ صهیونیستها خیال ایجاد سرزمینی از نیل تا فرات و حتی در برگیرنده فارس، شیراز و ایران را در سر می پرورانند، اما این افكار پلید افشا شدند، زیر سوال رفتند و ملت‌ها در مقابل آنها حركت ایستادند، اما امروز آنها بار دیگر دست به یك طراحی بسیار پیچیده و فریبنده زده اند.

دكتر احمدی نژاد در ادامه طرح تشكیل دو دولت در سرزمینهای اشغالی را طرح فریبنده دشمن عنوان و تصریح كرد:‌ رژیم صهیونیستی و صهیونیست‌ها غده سرطانی‌اند، حضور صهیونیست‌ها در یك وجب از سرزمین فلسطین هم خطرناك است، چه برسد به اینكه بخواهند دولت رسمی و قانونی داشته باشند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه همه باید حواسشان جمع باشد، خاطرنشان كرد:‌ برداشت و استنباط بنده از تحولات این است كه صهیونیست‌ها، یك شلوغ كاریهایی راه بیندازند و سپس رهبران آمریكا آنها را مواخذه كنند و بگویند باید دو دولت را بپذیرید و برخورد ظاهری و خیمه شب بازی درست كنند و صهیونیستها نیز با منت بگویند كه دو دولت را می‌پذیریم و حداكثر ۱۸ درصد از خاك فلسطین را به فلسطینی‌ها بدهند و رژیم جعلی اسراییل مستقر شود.

دكتر احمدی نژاد گفت:‌ حتی اگر ۸۰ درصد این سرزمین را به فلسطینی‌ها بدهند، باقیمانده‌ای سرزمینی كه به صهیونیست‌ها داده می‌شود، باز یك خطر است؛ تشكیل دو دولت، یعنی یك فرصت تاریخی برای بازسازی خودشان. پذیرش دو دولت یعنی برباد دادن ۱۰۰ سال مقاومت و هر كس این موضوع را بپذیرد، بداند كه در خط ملت‌ها نبوده و در نقطه مقابل ملت‌هاست.

رییس جمهور معیار صداقت اهالی سیاست و دولتمردان را در پایبندی به حقوق مردم از یك سو و ضدیت با رژیم صهیونیستی از سوی دیگر دانست و افزود:‌ اگر كسی بگوید طرفدار حقوق مردم هستم، اما به دنبال توافق با رژیم صهیونیستی باشد، در ادعای خود هم صادق نیست؛ مگر می‌شود كسی بگوید طرفدار حقوق ملت هستم، اما در نقطه مقابل صهیونیست‌ها و سلطه آمریكا نباشد. نمی‌شود كسی با رژیم صهیونیستی در تضاد اساسی بوده، ادعای طرفداری از حقوق مردم و آزادی را هم داشته باشد و دو دولت را نیز كنار هم بپذیرد.

دكتر احمدی نژاد اظهار داشت: ‌همه باید مراقب باشند كه یكباره نیروهای ناتو مدعی حقوق ملت‌ها و آزادی نشوند. عدالت و آزادی با گلوله اجنبی و نیروهای ناتو مستقر نخواهد شد؛ با مداخله بیگانگان ممكن است جابجایی در قدرت اتفاق بیفتد، اما استقرار حقوق اساسی ملت‌ها قطعا محقق نمی‌شود.

رییس جمهور با اشاره به نامگذاری تحولات منطقه به نام بهار عربی از سوی غربی ها تصریح كرد: بدانید بهاری كه شما گفتید، فقط عربی نیست، آغاز آن بهار عربی است؛ اما بدانید كه بهار بشری و انسانی در راه است. بهار غربی و بهار آمریكایی هم در راه است و به لطف خدا به زودی برپا خواهد شد.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به بیداری ملت‌ها خطاب به زیاده خواهان تاكید كرد: ملت‌ها در حال بیداری‌اند، شما تا كی می‌توانید فرافكنی و فریبكاری كنید؟ رییس جمهور آمریكا گفت كه می‌خواهد تغییر ایجاد كند و به گونه ای هم گفت كه همه فكر كردند، سیاست‌های دولت آمریكا داخل این كشور و در رابطه با ملت‌ها تغییر می‌كند، اما اخیرا گفت كه منظورم از تغییر، اتفاقاتی است كه در خاورمیانه رخ می دهد.

رییس جمهور اضافه كرد:‌ به نفع شماست كه صهیونیست‌ها را كنار بزنید، مستقل عمل كنید، حقوق ملت‌ها را به رسمیت بشناسید و منافع ملت‌های خود را در چارچوب مرزهای جغرافیایی خود دنبال كنید، اگر به این نصیحت توجه نكنید، به زودی زود دست قدرت ملت‌ها كه تجلی قدرت خداست، شما را به زیر خواهد كشید. دست از حمایت از رژیم صهیونیستی بر دارید چرا كه آنها به درد شما نمی‌خورند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه ‌ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و اگر چه ممكن است دشمنان با تحریك عصبیت‌های قومی و مذهبی فرصت كوتاهی برای نقش آفرینی پیدا كنند، اما این زودگذر است، خطاب به مستكبرین خاطرنشان كرد: با ملت‌های منطقه صادقانه همراه شوید و بدانید كه ملت‌ها به زودی زود تكلیف صهیونیست‌های غاصب در فلسطین را یكسره خواهند كرد.

رییس جمهور با اشاره به تئوری تشكیل خاورمیانه جدید گفت: خاورمیانه جدید حتما شكل خواهد گرفت، اما به لطف خدا و یاری ملت‌ها در این خاورمیانه جدید اثری از حضور آمریكایی‌ها و صهیونیست‌ها نخواهد بود.

دكتر احمدی نژاد خطاب به كشورهای غربی گفت: ‌دست از توهین به ملت ایران بردارید، ادبیات و رفتار خود را اصلاح كنید و با ملت ایران دوستی كنید. این به نفع شماست. ملت ایران همه دشمنان و بدخواهان خود را در تاریخ دفن كرده و با شما هم كه ضعیف‌ترین آنها هستید، اینگونه می‌كند و شما جز شرمندگی در برابر ملت ایران حاصلی نخواهید داشت.

رییس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به آزادی قدس افزود: صهیونیست‌ها خواهند رفت، سلطه آمریكا بر جهان درهم خواهد شكست و روز روشن ملت‌ها در راه است. كمونیسم رفت، سرمایه‌داری هم می‌رود و به فضل الهی و با اراده و انتخاب ملت‌ها حكومت صالحان به دست مصلح كل و عاشق واقعی انسان‌ها یعنی امام عصر (عج)‌ با همراهی حضرت عیسی (ع)، همه ملت‌ها و صالحان برپا خواهد شد و سعادت حقیقی بشر محقق می‌شود.

دكتر احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود با اشاره به اهمیت ماه مبارك رمضان و فضیلت‌های این ماه اظهار داشت: این ماه یك هدیه ویژه از سوی خداوند به بشریت است و در واقع، ماه خدا و انسان و ماه تمام بشریت و انسان كامل است.

رییس جمهور با بیان اینكه ماه ر مضان دارای ابعاد گوناگون است و همه ابعاد وجودی انسان را در برمی‌گیرد، تصریح كرد: ماه رمضان ماه تنظیم و توجه مجدد و درست به رابطه انسان و خداوند است و همه ارزش‌ها، زیبایی‌ها و كمالات انسان، در تنظیم درست این رابطه است.

دكتر احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: ماه مبارك رمضان در واقع ماه برگشتن به حقیقت انسانی خود، شناخت ابعاد وجودی خود و استعدادهای الهی انسان است؛ فرصتی است كه انسان حقیقت خود را بشناسد و اگر این شناخت حاصل نشود، انسان به جایی نمی‌رسد.

رییس جمهور ادامه داد: این ماه، ماه تنظیم مجدد روابط اجتماعی و بازشماری مسئولیت‌های مهم انسان در برابر جامعه بشری است.

دكتر احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه انسان بدون آرمان الهی و تلاش برای برپایی عدالت و حركت در این راستا بی‌مفهوم است، گفت: ‌انسان، خداوند را از آیات و تجلیات آن می‌شناسد و بزرگترین این آیات امام است. ما برای شناخت خداوند باید انسان كامل را بشناسیم، امام كسی است كه تمام اسماء الهی در او متجلی شده و در واقع جلوه كامل خداوند است.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه امام معیار درستی راه است، ادامه داد: امام نشانه است، نشانه درستی شناخت است و شناخت امام دروازه شناخت خداوند است. انسان برای شناخت خود نیز باید امام را بشناسد.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه در بعد اجتماعی نیز نیازمند شناخت، درك و حركت به سوی امام هستیم، اظهار داشت:‌ وقتی بناست جامعه سعادتمندی برپا شود، باید پرسید كدام جامعه سعادتمند است؟ آیا غیر از این است كه فقط و فقط حكومت جهانی سرشار از عدالت كه توسط حضرت ولیعصر (عج) برپا می شود، جامعه سعادتمند كامل است؟ برای اینكه بدانیم رو به جلو هستیم یا نه، باید خود را با حكومت تحت لوای امام مقایسه كنیم.

رییس جمهور تاكید كرد: انسان در تمام ابعاد وجود خود نیازمند شناخت امام و حركت به سوی امام است و به همین دلیل است كه بدون امام و شناخت او زندگی، با جهالت برابر است و تمام انبیاء الهی امام و حكومت امام را وعده دادند.

دكتر احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: ‌انقلاب و جمهوری اسلامی ایران با تمام عظمت خود بر پا شد، تا بشریت را به امام و حكومت امام دعوت كند.

شناسه خبر: ۴۰۶۲۸  

- سخنرانی ها

  -