دكتر احمدی نژاد در دیدار سفرا و مسئولان نمایندگی های كشورهای اسلامی: روز قدس نه تنها راهكاری برای آزادی فلسطین، بلكه كلید حل همه مشكلات جهان است
سه‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

رییس جمهور خاطرنشان كرد: دشمنان برای ممانعت از رشد و بزرگ شدن ملت‌های آزادی‌خواه، مستقل و عدالت‌طلب، در حال ایجاد و تحریك گسل‌های قومی و طایفه‌ای و دعوای مذهبی میان مسلمانان هستند، در حالی كه ملت‌های مسلمان نه تنها با یكدیگر دشمنی و دعوایی ندارند، بلكه با مسیحیان و پیروان سایر ادیان نیز هیچ‌گونه مشكل و دعوایی ندارند.

دكتر احمدی نژاد در دیدار سفرا و مسئولان نمایندگی های كشورهای اسلامی:

روز قدس نه تنها راهكاری برای آزادی فلسطین، بلكه كلید حل همه مشكلات جهان است

رییس جمهور خاطرنشان كرد: دشمنان برای ممانعت از رشد و بزرگ شدن ملت‌های آزادی‌خواه، مستقل و عدالت‌طلب، در حال ایجاد و تحریك گسل‌های قومی و طایفه‌ای و دعوای مذهبی میان مسلمانان هستند، در حالی كه ملت‌های مسلمان نه تنها با یكدیگر دشمنی و دعوایی ندارند، بلكه با مسیحیان و پیروان سایر ادیان نیز هیچ‌گونه مشكل و دعوایی ندارند.

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۵

دكتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه چهارشنبه در دیدار سفرا و مسئولان نمایندگی كشورهای اسلامی در ایران ضمن تبریك حلول ماه مبارك رمضان به مسلمانان و جامعه بشری، ماه رمضان را لطف ویژه الهی به بشر و یك فرصت استثنایی و بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: با نگاهی به وضعیت جهان و بویژه كشورهای اسلامی و اوضاع بحرین، یمن، لیبی، سوریه و حتی تركیه و بسیاری دیگر از كشورهای منطقه در می‌یابیم كه همه انسان‌ها در اسارت و تحت تأثیر طراحی‌های نظام سلطه و در ظلم بسر می‌‌برند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه چه كاری باید انجام شود تا مشكلات جامعه بشری به‌طور ریشه‌ای درمان شود، تصریح كرد: مشخص است اوضاع موجود در جهان نابسامان بوده و مدیریت حاكم در تأمین نیازهای انسانی شكست خورده است، به گونه‌ای كه سالانه بیش از ۱۲۰۰ میلیارد دلار در جهان برای ساخت اسلحه هزینه شده و بخش مهمی از آنها صادر می‌شود؛ اگر این اسلحه‌ها تنها برای انبار كردن بود در طول یكسال همه انبارها پرمی‌شد، اما استفاده از اسلحه به معنای جنایت، اشغالگری، كشتار و زورگویی است.

رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه باید نظمی عادلانه وجود داشته و بر مراكز قدرت جهانی انسان‌های عادل، صالح، پاك و مردمی حاكم باشند، گفت: نزدیك به ۴۰۰ سال است كه یك جریان مخوف صهیونیستی امورات اصلی دنیا را اداره می‌كند و در پشت صحنه مراكز اصلی قدرت، سیاست، رسانه و پولی و بانكی دنیا قرار دارد، به گونه‌ای كه در كشوری بزرگ كه دارای اقتصادی بزرگ و بیش از ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت است، كاندیداهای ریاست جمهوری برای پیروزی در انتخابات باید به پابوس این صهیونیستها بروند.

وی ادامه داد: اگر رأی مردم در این كشورها حاكم است، چرا باید یك كاندیدا به پابوس اقلیت مخفی صهیونیست رفته و همه حیثیت، شعارها و ارزش‌های آنان در برابر رژیم صهیونیستی قربانی شده و جنایات این رژیم توجیه شود.

دكتر احمدی‌نژاد رژیم صهیونیستی را سمبل صهیونیزم حاكم بر دنیا دانست و اظهار داشت: در میان دولتها و سیاستمداران غربی اختلاف سلیقه و رقابت سیاسی زیادی وجود دارد، اما همه آنها در دفاع از رژیم صهیونیستی و اندیشه صهیونیستی با یكدیگر متحد هستند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه ملت‌ها برای دگرگونی اوضاع موجود در جهان باید تصمیم‌ گرفته، با یكدیگر متحد شده و هدف نهایی آنان از بین رفتن رژیم صهیونیستی باشد، تأكید كرد: رژیم صهیونیستی هم سمبل صهیونیزم حاكم بر جهان و هم ابزار گسترش سلطه مستكبران در منطقه و جهان است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه این حق همه ملت‌هاست كه بدون استثنا و تبعیض از عدالت، احترام و آزادی برخوردار بوده و عزیز و با كرامت باشند، اظهار داشت: هنگامی كه قرار باشد در منطقه خاورمیانه چنین اتفاقی رخ دهد، اوضاع دگرگون می‌شود و امروز شاهد آن هستیم كه دشمنان بشریت با همه وجود آمده‌اند تا مطالبات به حق ملتها را در مسیری بیندازند كه در نهایت از پیگیری آن نجات رژیم صهیونیستی حاصل شود.

رییس‌جمهور تصریح كرد: ناتو هیچگاه و در هیچ كجا عدالت و آزادی را با خود به همراه نداشته است.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به تدبیر امام راحل در نامگذاری جمعه پایانی ماه مبارك رمضان به نام روز قدس گفت: روز قدس كلید حل مشكلات جهان است و نباید تصور كرد كه این روز تنها راهكاری برای حل مسأله فلسطین است؛ هركس آزادیخواه و عدالت‌طلب است، برای استقرار عدالت و آزادی باید كاری كند تا رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد.

رییس‌جمهور با اشاره به اعتراضات و قیام‌هایی كه توسط مهاجرین در سرزمین‌های اشغالی بوجود آمده تصریح كرد: صهیونیست‌ها عده‌ای را با وعده‌های دروغ از سرزمین‌های خود در نقاط مختلف آواره كرده و آنها را به سرزمین‌های اشغالی آورده اند، تا به وسیله آنها سلطه خود را بر مردم گسترش داده و رژیم جعلی صهیونیستی ایجاد كنند.

دكتر احمدی‌نژاد ادامه داد: صهیونیسم بلای امروز جامعه بشری است و هنگامی كه با سیاست‌مداران اروپایی ملاقات می‌كنیم، آنها می‌گویند، درباره همه‌چیز سخن بگویید، اما در خصوص رژیم صهیونیستی مطلبی به میان نیاورید؛ مشخص است كه رژیم صهیونیستی محور وحدت و سلطه‌گری آنان است.

رییس‌جمهور با اشاره به نزدیك شدن به روز جهانی قدس با بیان اینكه خوشبختانه امروز از شمال آفریقا تا منطقه خاورمیانه تحولات بزرگی در حال رخ دادن است، تصریح كرد:‌ انتظار این است كه امسال جمعه قدس در همه كشورها بویژه كشورهایی كه در آنها تحولات شكل گرفته از جمله مصر، لیبی، تونس، سودان باشكوه‌تر و گسترده‌تر و عظیم‌تر از گذشته برگزار شود.

دكتر احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: دشمنان برای اینكه اجازه ندهند ملت‌های آزادی‌خواه، مستقل و عدالت‌طلب در جهان رشد كرده و بزرگ شوند، متأسفانه در حال ایجاد و تحریك گسل‌های قومی و طایفه‌ای و دعوای مذهبی میان مسلمانان هستند و این در حالی است كه ملت‌های مسلمان نه تنها با یكدیگر دشمنی و دعوایی ندارند، بلكه با مسیحیان و پیروان سایر ادیان نیز هیچ‌گونه مشكل و دعوایی ندارند.

رییس‌جمهور ادامه داد: مدعیان رهبری و سلطه‌طلبان هستند كه با یكدیگر اختلاف و دشمنی داشته و در صدد ایجاد این دشمنی در سایر نقاط نیز هستند، در حالی كه ملت‌های مسلمان همه در یك جهت و در مسیر عبودیت خدا حركت می‌كنند و اختلافات ظاهری میان آنان، تحمیلی از ناحیه صهیونیست‌ها است.

وی با طرح این سوال كه چه هنگامی قرار است،‌ وضع دنیا اصلاح شده و عدالت، آزادی و دوستی برقرار و كشتار، تحمیل، تحقیر و چپاول به اتمام برسد، گفت: ماه رمضان، ماه توجه به سرنوشت جامعه بشری است.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تمامی ابعاد وجودی انسان در زندگی فردی و اجتماعی، در ماه رمضان فرصت كمال و رسیدن به نقطه اوج را پیدا كرده و خداوند در این ماه درهای رحمت خود را به طور كامل به روی بشر باز می‌كند.

وی با اشاره به اینكه بارش رحمت الهی در تمام ایام سال به روی بشر مستمر است، اما در ماه رمضان فرصت بهره‌مندی از فضائل الهی به طور كامل برای همه انسان‌ها فراهم می‌شود، گفت: بعد اصلی شخصیت انسان در ارتباط با خداوند است و ایمان به خدا، توحید، اخلاص، پرستش و عشق به خدا منشأ همه خوبی‌ها در زندگی انسان هستند.

دكتر احمدی‌نژاد ادامه داد: بدون ایمان به خدا و پرستش، انسان به هیچ جایی نمی‌رسد و نمی‌تواند به قله‌های كمال دست پیدا كند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه ماه رمضان فرصتی استثنایی برای عبادت، گفتگو و عشق به خدا و نیز تطهیر روح و پرستش است، خاطرنشان كرد: ماه رمضان، ماهی است كه یاد و تبعیت از خدا در ذات اعمال آن نهفته و تمامی اعمال خیر در این ماه، اطاعت و عبودیت محسوب می‌شود.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه ماه رمضان ماهی است كه باید انسان در ارتباط خود با خدا تنظیمی مجدد داشته باشد، وجه دیگر انسان را در ارتباط با خود دانست و اظهار داشت: انسانی كه با خود رابطه درستی ندارد، نمی‌تواند با سایر پدیده‌ها و انسان‌ها ارتباط برقرار كند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه ماه رمضان، ماه بازگشت به حقیقت انسانی خود و ماهی است كه كرامت انسانی و شخصیت و عظمت انسان بازتعریف می‌‌شود، خاطرنشان كرد: انسانی كه عظمت و اندیشه اش را نشناخته و رابطه‌ای منطقی و درست با فطرت خود برقرار نكند، نمی‌تواند در جامعه موفق باشد.

دكتر احمدی‌نژاد ماه رمضان را ماه توجه به نهایت كمال انسان، یعنی انسان كامل دانست و اضافه كرد: توجه و بازگشت به خود، بدون توجه به انسان كامل بی‌معنا و محال است، چرا كه مقصد نهایی كمال و تعالی بشر، رسیدن به انسان كامل است.

رییس‌جمهور ماه رمضان را ماه توجه به شناخت و دل دادن به انسان كامل توصیف و خاطرنشان كرد: وجه دیگر انسان ارتباط با جامعه و مسئولیت‌های اجتماعی انسان در جامعه است و ماه رمضان ماه سازماندهی مجدد و اصلاح رابطه انسان با محیط اجتماعی و بازتعریف مسئولیت‌های اجتماعی انسان است.

دكتر احمدی‌نژاد انفاق، توجه به محرومین و فقرا و توجه به مشكلات اجتماعی را در ماه رمضان دارای ارزش و اعتبار دانست و اظهار داشت:‌ دعاهایی كه مختص ماه مبارك رمضان است در حقیقت صلح، رفاه، سلامتی، عزت و امنیت را برای همگان طلب كرده و به نوعی توجه به مسائل اصلی جامعه است.

رییس جمهور در پایان سخنرانی خود اظهار امیدواری كرد تا در ماه مبارك رمضان خداوند بهترین و زیباترین سرنوشت را برای جامعه بشری و ملت‌های مسلمان رقم بزند.

پیش از سخنان رییس‌جمهور، صالحی وزیر امور خارجه به میهمانان خوش آمد گفته و صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران به عنوان شیخ‌السفرا به ایراد سخنرانی پرداخت.

شناسه خبر: ۴۰۱۲۴  

- دیدارهای خارجی

, -

  -