رییس‌جمهور در مراسم پاسداشت یكصدمین سفر استانی هیات دولت: خدمتگزاری به ملت سربلند و عزتمند ایران بالاترین افتخار عالم است
سه‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۰
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

رییس‌جمهور ملت ایران را بهترین و سربلندترین ملت در طول تاریخ برشمرد و اظهار داشت:‌ خدمت به ملت ایران بالاترین افتخار عالم بوده و خادمان مردم بر خود می‌بالند كه قطره‌ای از دریای بیكران ملت ایران هستند.

رییس‌جمهور در مراسم پاسداشت یكصدمین سفر استانی هیات دولت:

خدمتگزاری به ملت سربلند و عزتمند ایران بالاترین افتخار عالم است

رییس‌جمهور ملت ایران را بهترین و سربلندترین ملت در طول تاریخ برشمرد و اظهار داشت:‌ خدمت به ملت ایران بالاترین افتخار عالم بوده و خادمان مردم بر خود می‌بالند كه قطره‌ای از دریای بیكران ملت ایران هستند.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۰:۵۱

دكتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه یكشنبه در جریان برنامه‌های سفر به استان خراسان رضوی و در مراسم پاسداشت یكصدمین سفر استانی هیات دولت، با بیان اینكه برگزاری سفرهای استانی در حقیقت نوعی از انجام وظیفه دولتمردان نسبت به مردم است، ‌به تجلیل از چند نفر از خادمان این سفرها اشاره و خاطر نشان كرد: عده خیلی زیادی برای برگزاری این سفرها تلاش كرده و زحمت كشیده‌اند و بنده كوچكترین خدمتگزار در بین این جمع بزرگ خدمتگزاران به ملت ایران هستم؛ همه این خدمتگزاران براساس این باور كه اصل حكومت متعلق به مردم است كار و تلاش می‌كنند و خود را نوكر و خادم این ملت می‌دانند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه اعتقاد خدمتگزاران مردم در دولت به این اصل كه حكومت متعلق به مردم است، تنها شعاری نبوده بلكه از عمق دل و جانشان نشأت می گیرد، گفت: اعتقاد ما این است كه اگر كسی عاشق مردم نباشد نمی‌تواند به آنها خدمت كند و در عرصه حكومت تنظیم‌كننده رابطه خود با مردم را تنها عشق ورزی به مردم دانسته و یقین داریم كه اگر دلی خالی از عشق شود بلافاصله انسان را از انسانیت تهی كرده و دیگر مجال برقراری رابطه انسانی با دیگران را به او نخواهد داد.

رییس جمهور با بیان اینکه سخن گفتن از ملت ایران به عنوان بهترین ملت جهان به معنای نژادپرستی و یا از روی تعصبات قومی نبود و در واقع بیان یك حقیقت و واقعیت جاری در تاریخ است، گفت: اگر ملت‌های عالم را با هم مقایسه كنیم، هیچ ملتی پاك‌تر، صمیمی‌تر، شجاع‌تر، انسانی‌تر و آرمانی‌تر از ملت ایران پیدا نخواهیم کرد. و این از نعمات خدای متعال است كه ما را جزئی از این ملت قرار داده است.

رییس جمهور با تأكید بر اینكه ما همواره بر ایرانی بودن و ایرانی ماندن خود افتخار می کنیم، اظهار داشت برخی تصور می‌كنند كه اگر بناست ارزش‌های الهی در جامعه ای برپا شده و حكومت دینی مستقر شود دیگر حركت همكاری و همراهی مردم اهمیتی نخواهد داشت و این در حالی است که این باور با هر توجیهی ارائه شود اشتباه است.

وی با تأكید بر اینکه ما به عشق خود نسبت به ملت ایران افتخار می‌كنیم و حاضر نیستیم آن را با هیچ چیز با ارزشی در دنیا معاوضه کنیم، گفت: عشق به ملت ایران در نزد خادمان مردم عشقی الهی محسوب می شود و این سخن به هیچ وجه تبلیغاتی یا جناحی نیست.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ارزش‌های الهی زمانی در جامعه مستقر می‌شوند كه مردم آزادانه آنها را انتخاب کرده و بخواهند، تصریح کرد: یك انتخاب زمانی ارزشمند و تاثیر گذار است كه آگاهانه و از روی اختیار باشد؛ همان گونه که پیامبر گرامی اسلام(ص) و امیرالمؤمنین(ع) با تحمل سختی های بسیار به حق انتخاب مردم احترام گذاشته و هرگز به دنبال تحمیل اراده خود بر آنها نبودند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه عدالت نیز در جامعه زمانی محقق می‌‌شود كه مردم آن را مطالبه كنند، گفت: اراده و خواست مردم موضوعی نمایشی نیست بلكه مردم به معنای حقیقی مالك و صاحب امور کشور هستند و این برخلاف نگاه عده ای است که تنها در سخنان و شعارهای خود نامی از مردم بر زبان آورده و در عمل برای نقش و جایگاه مردم اهمیتی قائل نیستند.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینكه اراده و خواست مردم از نگاه اسلام در حكومت اصالت داشته و رای مردم و انتخابات مهم، موثر و تعیین‌كننده بوده و حرکتی ظاهری نیست، اظهار داشت: اگر چه در غرب از احترام به رای مردم سخن گفته می‌شود اما در حقیقت همه امور را سرمایه‌سالاران سامان می‌دهند و رای و اراده مردم به هیچ وجه در آنجا حاكم نمی‌شود.

رییس جمهور افزود: در فرهنگ، آموزه‌ها و اعتقادات اسلام این اراده مردم است كه باید حاكم شود و زمانی این امر پسندیده و زیبا خواهد بود كه خواست و اراده مردم در مسیر عدالت و توحید قرار گیرد.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه انتخاب آزادانه حق همه ملت‌هاست و ملت ایران شایسته‌ترین ملت‌ها برای برخورداری از این حق است، تصریح كرد: هیچ مورد و مصداقی در تاریخ ثبت نشده كه اگر روح جمعی ملت ایران تصمیمی گرفته باشد، آن انتخاب غلط بوده و یا برخلاف منافع ملت باشد و همواره اراده جمعی و تصمیمات همگانی ملت ایران در راستای توحید، عدالت، پاكی و آزادمنشی بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور محمد وردی صفت، شیرین هوشیاری پسر نوجوان بوشهری و دختر نوجوان اهل فارس در مراسم پاسداشت صدمین سفر استانی هیات دولت افزود: از روزی كه در یكی از سفرهای دور دوم سفرهای استانی دولت شیرین را دیدم كه پدرش به تازگی شهید شده بود، چشمان اشكبار او همواره مقابل من است و تاثیر نگاه مظلومانه، اشك‌ها، كلمات و صفا و صمیمیت و پاكی این دختر با هیچ چیز دیگری برایم قابل تغییر و مقایسه نیست.

رییس‌جمهور اظهار داشت: همچنین محمد، نوجوان بوشهری را كه در سفر به استان بوشهر ملاقات كردم هیچگاه از یاد نمی‌برم چرا كه زمانی كه او را دیدم با وجود آنكه كفش به پا نداشت سخنی از نیازهای شخصی‌اش به میان نیاورد، بلكه با سخنانی بسیار اثرگذار از نیازهای مدرسه‌‌ و محله‌اش گفت و ملتی كه كودكان كم سن و سال آنها از چنین سطحی از فهم برخوردارند، مایه افتخار بوده و نوكری برای آنها بالاترین افتخار عالم است.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به سفرهای متعدد خود به دیگر کشورهای جهان، تصریح كرد: گروهی كه سفرهای استانی را سازماندهی می‌كنند به جرأت تنها گروهی هستند كه تمامی نقاط ایران را از نزدیک دیده‌اند و بنده به عنوان یكی از اعضای این گروه وقتی ایران را با دیگر كشورها مقایسه می‌كنم به این نتیجه می‌رسم كه حقیقتاً خداوند ایران را خلق كرده و در طول تاریخ به پیش برده تا مأموریت الهی را در جهان عملیاتی كند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه خداوند ایران را در بهترین موقعیت جغرافیایی عالم خلق كرده و بهترین منابع و امكانات را در آن قرار داده است، خاطر نشان كرد: خدای متعال بهترین ملت عالم را در سرزمین ایران قرار داده كه تاکنون توانسته اند بزرگانی چون ابن‌سینا، ابوریحان بیرونی، خواجه‌نصیر الدین طوسی و امثال آنان را در دامان خود تربیت كنند؛ همه این نعمت‌ها نشان دهنده آنست كه یك ماموریت بزرگ بر عهده این ملت قرار داده شده است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز مردم جهان از وضع موجود دنیا ناراضی بوده و در اندیشه تغییر به سر می برند و به شخصیت‌ها، احزاب و مدعیان اطراف خود امید و اعتباری ندارند، گفت: امروز نگاه و امید سایر ملت‌ها برای ساختن آینده ای مطلوب به سرعت در حال گردش و تمركز به سوی ملت ایران است چرا كه ملت ایران و قدرت اثرگذاری، اندیشه و فرهنگ این ملت امید به ایجاد تغییر را در جهان ایجاد كرده و این موضوع مهمی است كه ذهن بسیاری از مردم جهان را به خود مشغول كرده است.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه البته در داخل ایران مشكلات زیادی وجود دارد و ابتدا باید در این سرزمین عدالت و آزادی واقعی را مستقر كنیم تا كرامت و حریت انسان‌ها احیاء شود، تصریح کرد: امروز جهان نیازمند راه و منش جدیدی بوده و تنها ملتی كه می‌تواند پاسخی درست، سازنده و اثربخش به این نیاز ملت‌ها بدهد، ملت پرافتخار ایران است.

دكتر احمدی‌نژاد در پایان تأكید كرد تا آخرین لحظه حضورمان در عرصه خدمت، بر عهدمان با مردم پایدار هستیم و سفرهای استانی با همین قوت برقرار و پایدار خواهند بود.

در این مراسم و پیش از سخنان رییس جمهور، مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنانی با بیان اینکه سفرهای استانی زمینه حضور مسئولان و عالیترین مقامات اجرایی کشور را در جای جای مناطق و شهرستان‌های کشور به منظور آشنایی بیشتر مسئولان با دردهای مردم و ارائه راهکارهای مناسب در جهت رفع مشکلات و موانع فراهم کرد، گفت: همزمان با صدمین سفر استانی رییس‌جمهور ۴ هزار و ۳۳۴ پروژه در سراسر كشور به صورت همزمان افتتاح می‌شود.

بختیاری وزیر دادگستری نیز در این مراسم با بیان اینکه دولت نهم و دهم در كنار ابتكار مهم سفرهای استانی و توجه به تمامی نقاط كشور در جهت بسط عدالت و مهرورزی، توجه ویژه ای به مقوله زندان‌ها و زندانیان داشته و اقدام خداپسندانه آزادی زندانیان دارای جرایم مالی غیرعمد و غیركلاهبرداری به عنوان یك سنت حسنه در این سفرها پایدار شد، اظهار داشت: در مجموع سه دور سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت بدون احتساب تهران، چهار هزار و ۸۲۹ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانیان آزاد شده در دور دوم سفرهای استانی در ۲۳ استان یك هزار و ۵۶۵ نفر، در دور سوم سفرها در ۲۹ استان بدون احتساب تهران، دو هزار و ۸۲۶ نفر بوده و در دور چهارم سفرهای استانی نیز تاکنون ۴۲۸ زندانی جرائم مالی غیر عمد در ۹ استان آزاد شده اند، گفت: همزمان با یکصدمین سفر استانی دولت نیز ۵ هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد با اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال در کشور آزاد و به آغوش خانواده های خود بازمی گردند.

شناسه خبر: ۳۷۷۷۱  

- سفرهای استانی دور چهارم

  -