رییس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۱ تاکید کرد: حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی دستور كار دولت در سال ۹۱
پنج‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch
اخبار برگزیده

رییس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۱، با تبریك فرا رسیدن عید سعید نوروز به ملت بزرگ ایران و جامعه بشری، سال گذشته را سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری دانست و گفت: به فضل الهی در سال ۹۱ تعهد این دولت بر عدالت، خدمت، پاكی، مهرورزی و تعالی كشور عمیق‌تر و وثیق‌تر از سال های گذشته در تمام لحظات و فعالیت‌ها جاری بوده و امسال نیز همچون گذشته حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی در دستور كار دولت خواهد بود.

رییس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۱ تاکید کرد:

حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی دستور كار دولت در سال ۹۱

رییس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۱، با تبریك فرا رسیدن عید سعید نوروز به ملت بزرگ ایران و جامعه بشری، سال گذشته را سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری دانست و گفت: به فضل الهی در سال ۹۱ تعهد این دولت بر عدالت، خدمت، پاكی، مهرورزی و تعالی كشور عمیق‌تر و وثیق‌تر از سال های گذشته در تمام لحظات و فعالیت‌ها جاری بوده و امسال نیز همچون گذشته حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی در دستور كار دولت خواهد بود.

سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۹

دکتر محمود احمدی نژاد در پیام نوروزی به مناسب حلول سال ۱۳۹۱ هجری شمسی با تبریک آغاز سال نو و عید نوروز به امام عصر(ع) که حقیقت بهار انسانی است، مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و ایرانیان در سرتاسر عالم که هستند، خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و جامعه بشری، گفت: سال گذشته سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری و در برخی موارد هم همراه با تلخكامی‌ها بود.

رییس جمهور تصریح کرد: در سال ۹۰ حركت پرشتاب ملت ایران در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، علمی، صنعتی، فناوری و سیاسی گسترش پیدا كرد و به فضل الهی در سال ۹۱ با سرعت بیشتر ادامه پیدا خواهد كرد.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه در سال ۹۰ دهها هزار طرح عمرانی و پروژه‌های گوناگون در گوشه و كنار كشور به بهره‌برداری رسید و دستاوردهای علمی و فناوری‌ بزرگ در اختیار ملت قرار گرفت، اظهار داشت: در همین دوره اقدامات تحولی بسیاری برنامه‌ریزی شد كه از این بابت خداوند منان را سپاسگزارم و از همراهی و همدلی ملت بزرگ صمیمانه تشكر می‌كنم.

رییس جمهور با بیان اینکه برنامه عظیم "مهر ماندگار" برای تكمیل و بهره‌برداری از تمام طرحهای بزرگ عمرانی، علمی، بهداشتی، صنعتی، فنآوری و كشاورزی و فرهنگی تهیه شده و آماده اجرا است، گفت: بنای دولت بر این است تا به گونه ای كار كند تا باری را بر دوش دولت بعدی نگذارد و در حقیقت ما می‌خواهیم این فرصت برای دولت بعدی باقی باشد كه برنامه‌ و بودجه خود را خودش تنظیم كند و براساس برنامه‌هایی كه به تایید ملت ایران می‌رسد كارهایش را جلو ببرد و طرح‌های نیمه تمام مانع اجرای برنامه‌های دولت بعدی نشود.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ایران باید با فكر، همت و دست ایرانی ساخته شود، تصریح کرد: امسال نیز همچون گذشته حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی در دستور كار دولت است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: به فضل الهی تعهد دولت بر عدالت، خدمت، پاكی، مهرورزی و تعالی كشور عمیق‌تر و وثیق‌تر در سال ۹۱ و در تمام لحظات و فعالیت‌ها جاری خواهد بود؛ ما همواره در كنار مردم، برای مردم و شریك شادی و غم مردم خواهیم بود.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از پیام خود نوروز را عید انسان و عید بازگشت به حقیقت انسانی و تجدید عهد با همه خوبی‌ها و اجتناب از همه زشتی‌ها برشمرد و گفت: نوروز یادآور بهار انسان است؛ امروز همه می‌دانند كه انسان بالاترین مخلوق خداست و استعداد و شایستگی آن را دارد كه جانشین خدا در زمین شود.

رییس جمهور با بیان اینکه خداوند همه استعدادهای الهی و صفات و اسماء خود را در فطرت انسان به امانت گذاشته است، اظهار داشت: استعدادهای الهی انسان بسیار شگرف و نامحدود است؛ قدرت، عقل، حكمت، خلاقیت، علم، تدبیر و درایت، عشق و آرامش، سلامت و پرستش و عزت و كرامت از استعدادهایی است كه به واسطه آنها انسان می‌تواند تجلی خداوند و ظرف معرفی او در این عالم بشود؛ انسان با شكوفایی این استعدادها می‌تواند آنقدر بزرگ شود كه جانشین خداوند در زمین گردد.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه با نگاهی به تاریخ مشخص می‌شود كه انسان برای رسیدن به قله های کمال و تعالی هنوز در ابتدای راه است و در حقیقت بشریت هنوز فرصت شكوفایی كامل پیدا نكرده است، گفت: بهار انسانیت در راه است و باید بیاید و روشن است كه سعادت و كمال حقیقی رسیدن به مقام خلیفه‌اللهی و به نقطه‌ای است كه انسان از همه ظرفیت و استعدادهای الهی خود بهره‌برداری كند.

رییس جمهور با اشاره به دعای تحویل سال و اینکه همه به دنبال بهترین حال و نقطه اوج كمال هستند، گفت: این سوال مطرح است كه به راستی احسن الحال چیست و چه كسی از همة عقل، علم، حكمت، عشق، درایت، عدالت، هوشمندی، قدرت، خلاقیت و سلامت برخوردار است و در اوج پرستش قرار دارد؟ پاسخ روشن است؛ معلوم است كه همه اینها فقط و فقط در انسان كامل مجتمع است.

دکتر احمدی نژاد ادامه داد: انسان كامل نقطه اوج تجلی همه صفات و اسماء الهی و ظهور و بروز همه استعدادهای الهی انسان در عالم هستی است وهر كسی كه می‌خواهد به قله کمال و سعادت برسد، راه، راهنما، قله، یاور و الگو اوست.

دکتر احمدی نژاددر بخش دیگری از پیام خود به مناسبت آغاز سال ۹۱ با اشاره به اینکه در این ایام عده‌ای از خدمتگزاران مشغول خدمت‌ هستند، تصریح کرد: بنده به نمایندگی از ملت ایران از همه كسانی كه ایام و لیالی نوروز را برای شادی، سلامتی و راحتی دیگران صرف می‌كنند، صمیمانه تشكر می‌كنم و از خداوند متعال مسألت دارم كه سال ۹۱ را كه طلیعه آن همراه با بارش لطف الهی بود، سالی سرشار از رحمت و بركت و درك بهترین حال، عزت و سلامت برای همگان قرار دهد.

رییس جمهور با گرامیداشت یاد و نام امام راحل عظیم‌الشأن و شهداء، به ویژه شهدای هسته‌ای اظهار داشت: بیایید و بیاییم همه با هم با یاد خدا و عشق به امام عصر(علیه‌السلام) و خدمت و محبت به دیگران سالی پر از خوبی و زیبایی را آغاز كنیم.

رییس جمهور در خاتمه پیام خویش این اشعار را نیز به مناسبت بهار و خطاب به یگانه هستی قرائت كرد:

السلام علیك یا ربیع الانام و نضره الایام

تو بهترین حالی / چه خوش خوانده‌اند ترا كه بهاری

تو بهترین حالی / رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری

تو بهترین حالی / رویای منی، تو آرزوی جهانی

تو بهترین حالی / تو مبدأای، تو مقصدی، راهی

تو بهترین حالی / تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی

تو بهترین حالی / تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاك حیاتی

تو بهترین حالی / هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری

شوق دیدار روی تو / تفسیر عمر من است

سلام بر تو ای بهار مردمان / سلام بر تو ای خرّمی دوران

شناسه خبر: ۳۶۰۶۰  

- پیامها و نامه ها

  -