دکتر روحانی درتماس تلفنی با وزیر راه و شهرسازی:

تمهیدات لازم برای از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل کالایی با کشورهای همسایه با رعایت پروتکل های بهداشتی اندیشیده شود/ برنامه ریزی برای اتمام سریع پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت / دریافت گزارش وضعیت روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن/ تداوم تخلیه سریع کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات

رئیس جمهور با اشاره با ضرورت از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل کالا با کشورهای همسایه با هدف تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری ، بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی برای انجام هر چه سریعتر این کار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

شناسه خبر: 115075 -

جمعه 12 ارديبهشت 1399 - 19:23

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به  گفت و گوهای اخیر خود با سران برخی کشورها از جمله کشورهای همسایه و استقبال این کشورها برای از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل کالایی، به وزیر راه دستور داد هر چه سریعتر تمهیدات لازم برای این منظور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اندیشیده و در دستور کار قرار گیرد.

دکتر روحانی در تماس تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اطلاع از آخرین وضعیت حمل و نقل کشور در دوراه فاصله گذاری هوشمند ، به کار بستن طرح های خلاقانه در قاصله گذاری هوشمند در حوزه حمل و نقل را مورد تاکید قرار و گفت: فاصله گذاری مورد نظر وزارت بهداشت با الزام استفاده ماسک به گونه ای انجام شود که  ضمن برطرف شدن نگرانی مردم ، از شیوع بیماری نیز جلوگیری شود.

رئیس جمهور در این تماس تلفنی همچنین با اشاره به ضرورت اتمام  طرح ها و پروژه های نیمه تمام در کشور برغم وجود شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم های ناعادلانه آمریکا  و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا با هدف تحقق شعار جهش تولید، تاکید کرد: برای اتمام هر چه سریعتر پروژه هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.

دکتر روحانی در ادامه با تاکید بر ضرورت تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم  و تامین بازار از کالاهای ضروری و اساسی، از اقدامات انجام شده در این زمینه  قدردانی و بر ادامه روند تخلیه کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات  تا تخلیه  کامل و هر چه سریعتر 4 میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور تاکید کرد.

مهندس " محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی نیز در این تماس تلفنی گزارش جامعی از روند اجرای طرح ها و  پروژه های این وزارت خانه و همچنین  وضعیت طرح اقدام ملی مسکن ، ثبت نام ها و روند اجرای این طرح با هدف  تامین مسکن نیازمندان  کشور در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی ، به رئیس جمهور ارائه کرد.

مهندس اسلامی همچنین  با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه نوسازی ناوگان ریلی و استفاده از فرصت تبصره 18 در این زمینه ، گفت: در سال 98 اقدامات بسیار خوبی برای تولید واگن و لوکوموتیو انجام شده و می توان گفت رکورد جدیدی در این زمینه ثبت شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت بازسازی و بهسازی ناوگان مسافری و باری کشور،خاطرنشان کرد: امسال نیز بهسازی، زیباسازی و مقاوم سازی  واگن های موجود اعم از مسافری و باری در دستور کار قرار دارد.

مهندس اسلامی همچنین در این تماس تلفنی گزارشی از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و ضروری موجود در بنادر و گمرکات برای تامین بازار ارائه و تاکید کرد که این روند تا تخلیه کامل این کالا و حمل آن به داخل کشور ادامه خواهد یافت.

شناسه خبر: 115075

- رئیس‌جمهوری

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده