با دستور رئیس جمهور؛

125 پروژه زیربنایی و توسعه‌ای در بخش‌های آب و کشاورزی در استان ایلام افتتاح و یا اجرای آنها آغاز شد

افتتاح 22 هزار هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی تحت فشار فکه در شهرستان دهلران و همچنین افتتاح سد مخزنی شهدای ایلام (گلال) با سرمایه‌گذاری یکهزار و 100 میلیارد تومان از جمله پروژه‌های مهم وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام است که با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

شناسه خبر: 115042 -

پنحشنبه 11 ارديبهشت 1399 - 11:27

افتتاح شبکه آبیاری در 27 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دهلران، مهران و ایوان و ده‌ها طرح در حوزه‌های دام و طیور، گلخانه، صنایع تبدیلی و تکمیلی آب و خاک، منابع طبیعی و آبخیزداری به ارزش 482 میلیارد تومان از جمله طرح‌هایی است که در بخش کشاورزی در استان ایلام با دستور رئیس جمهور افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

افتتاح طرح جنگلکاری ده‌هزار هکتاری و توسعه جنگل در سطح استان ایلام ، افتتاح 11 طرح دام و طیور در شهرستان‌های ایوان، چرداول و دره‌شهر، افتتاح 4 سیلوی ذخیره گندم در چرداول و دهلران، از دیگر طرح‌هایی است که بهره برداری از آنها آغاز شد.

از دیگر طرحهایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شد می توان به مجتمع گلخانه‌ای صالح‌آباد، 3 طرح زیربنایی آب و خاک در شهرستان‌های دره‌شهر، ملک‌شاهی، ایوان و مهران و همچنین طرح تأمین آب شرب مناطق عشایری شهرستان ایوان و طرح احداث پل گیلانه در شهرستان ایوان اشاره کرد.

افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها در استان ایلام، برای 12 هزار و 630 نفر به طور مستقیم و یا غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

شناسه خبر: 115042

- رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده