در تماس تلفنی روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی عنوان شد:

تاکید بر همکاری های دو کشور و انتقال تجارب در مقابله با ویروس کرونا/  ضرورت همکاری و اتخاذ مواضع مشترک در مجامع بین المللی در حمایت از ملت های  مظلوم / تاکید بر توسعه و تعمیق مناسبات بویژه روابط تجاری و اقتصادی

روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی روز سه شنبه در گفت و گوی تلفنی ضمن تاکید بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور  بویژه روابط تجاری و اقتصادی، انتقال تجربیات و اطلاعات در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و همکاری های بهداشتی و علمی دو کشور در این زمینه را ضروری خواندند.

شناسه خبر: 114993 -

سه شنبه 9 ارديبهشت 1399 - 13:23

دو رئیس جمهور با اشاره به سابقه خوب همکاری های اقتصادی  دو کشور ضرورت استفاده از ظرفیت های جدید برای توسعه این همکاری ها و اجرای پروژه های مشترک را مورد تاکید قرار دادند.

روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی همچنین تقویت همکاری های بین المللی برای مقابله با  تحریم های ضد بشری آمریکا و همچنین جنایت های ضد انسانی علیه ملت مظلوم فلسطین و تلاش برای برقراری صلح و آرامش در سوریه و یمن را مورد تاکید قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این گفت و کوی تلفنی با اشاره به اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی آمریکا علیه ملت ایران ، گفت: در شرایطی که اپیدمی بیماری کرونا در جهان را شاهد هستیم و نگاه ها باید به سمت روابط با کشورها تغییر یابد ، متاسفانه آمریکا تحریم های غیر قانونی  علیه ملت ایران را تشدید کرده و علاوه بر زیر پا گذاشتن مقررات بین المللی، مقررات بهداشت جهانی را هم نقض کرده و حتی از مبادله کالا در زمینه بهداشتی و درمانی به ایران نیز جلوگیری می کند.

دکتر روحانی با اشاره به عضویت آفریقای جنوبی به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت، تاکید کرد: انتظار داریم که در سازمان ملل و مجامع بین المللی بر مخالفت با یکجانبه گرایی آمریکا و تحریم های غیر قانونی این کشور علیه ایران بیش از پیش تاکید کنید.

 رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز در این تماس تلفنی تاکید کرد: ما کاملا از اقدامات ناعالانه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران آگاه هستیم و به حمایت از ایران ادامه خواهیم داد.

"سیریل رامافوسا"  تاکید کرد: اکنون زمانی است که باید با یکدیگر علیه دشمن مشترک ( ویروس کرونا) اقدام کنیم و الان زمان مناسبی نیست که با اعمال تحریم ها و افزایش فشار برای ملت ها مشکل ایجاد کنیم.

شناسه خبر: 114993

- رئیس‌جمهوری

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده