با حضور دکتر روحانی؛

فاز اول طرح افزایش تولید و ارتقای کیفیت بنزین و گازوئیل پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح شد

فاز اول طرح افزایش تولید و ارتقای کیفیت بنزین و نفت گاز پالایشگاه نفت بندرعباس در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و به منظور افزایش کمیت تولید و ارتقای کیفیت بنزین تولیدی سازگار با محیط زیست، با حضور رییس جمهور افتتاح شد.

شناسه خبر: 103231 -

چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 16:18

این پروژه در قالب افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس (واحدهای بنزین سازی جدید) شامل تفکیک نفتای سبک و سنگین، تصفیه هیدروژنی نفتای سنگین، تبدیل کاتالیستی، تصفیه هیدروژنی نفتای سبک و ایزومریزاسیون، تصفیه هیدروژنی نفت گاز و بازیافت گوگرد، تصفیه گاز با آمین، تصفیه آب ترش و سرویس های جانبی مورد نیاز، به مرحله اجرا درآمده است.

با بهره برداری کامل از این پروژه کیفیت فرآورده های بنزین و نفت گاز تولیدی دارای استاندارد یورو 4 خواهد بود.
از جمله دستاوردهای این پروژه افزایش ظرفیت تولید بنزین نهایی پالایشگاه به میزان 4 میلیون لیتر در روز ، ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی بر اساس استاندارد یورو 4، حفظ و صیانت از محیط زیست از طریق بهبود کیفیت فرآورده ها و کاهش میزان انتشار آلاینده های زیست محیطی، بهینه سازی مصرف انرژی، فراهم شدن زمینه های اشتغال مولد و مستمر و ایجاد بستر تربیت نیروی متخصص و ارتقای سطح دانش و تجربه نیروی انسانی شاغل و ارتقای توانمندی شرکتهای داخلی برای حضور موثرتر در عرصه های رشد اقتصادی و پیشرفت صنعتی کشور خواهد بود.
هزینه اجرای فاز اول این طرح 600 میلیون یورو بوده که 602 نفر به شکل مستقیم در آن مشغول کار شده اند. بر اساس پیش بینی ها فازهای دوم و سوم این طرح نیز به ترتیب در تیر و شهریور سال 97 به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید 12 میلیون لیتر بنزین دارای استاندارد یورو 4 در این پالایشگاه تثبیت خواهد شد. هزینه اجرای فازهای دوم و سوم این پالایشگاه نیز بالغ بر 320 میلیون یورو پیش بینی شده که عملیات تکمیل آنها در دست اجراست.

 

شناسه خبر: 103231

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده