رییس دفتر رییس جمهور در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان هرمزگان :

توسعه شتابان کشور با نگاه ملی و پرهیز از بخشی نگری امکانپذیر است/ دولت به توانمندی بخش خصوصی باور دارد و از آن حمایت می کند/ استفاده مناسب از قابلیت های استان هرمزگان برای توسعه و رفاه بیشتر مردم

جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان هرمزگان روز یکشنبه به ریاست رییس دفتر رییس جمهور برگزار شد و در آن ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 103174 -

يکشنبه 6 اسفند 1396 - 14:27

دکتر محمود واعظی در این جلسه که مسئولین استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مدیران عامل بانک‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌ها و بنگاه‌های سرمایه‌گذاری و فعالان بخش خصوصی حضور داشتند،حرکت در مسیر توسعه شتابان کشور با نگاه ملی و پرهیز از بخشی نگری را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت با حمایت جدی و همه جانبه از فعالیت بخش خصوصی بدنبال توسعه متوازن و پایدار در کشور است.

رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: ظرفیت های فراوانی در مناطق و استانهای مختلف کشورمان برای رشد و شکوفایی وجود دارد که مصمم هستیم با نگاه ملی همه این ظرفیت ها و مزیت ها را با استفاده از قابلیت و توانمندی های بخش خصوصی در خدمت توسعه روزافزون همه نقاط کشور بکار بگیریم.

 دکتر واعظی همچنین لزوم توجه به آمایش سرزمینی ، تمرکززدایی ،،اشتغالزایی، امنیت سرمایه گذاری ، صیانت از محیط زیست ، استفاده از نیروهای بومی و در نهایت تقویت اعتماد عمومی و روحیه نشاط وامید در مردم را در مسیر توسعه و شکوفایی کشور مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: امروز شرایط و فضای مناسبی برای خدمت بیشتر به مردم فراهم آمده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده که باید با قوت ادامه یاید و مسئولین دستگاه های اجرایی بایستی با استفاده از ابزار های اطلاع رسانی اقدامات انجام شده را با مردم در میان بگذارند.

رییس دفتر رییس جمهور در ادامه فعالیت بخش خصوصی در مسیر توسعه کشور را ضروری دانست و گفت: دولت کاملا به توانمندی های بخش خصوصی باور دارد و معتقدیم شکوفایی اقتصادی زمانی حاصل می شود که بخش خصوصی در حوزه های مختلف اقتصادی و خدمانی حضور جدی ، فعال و قوی داشته باشد.

دکتر واعظی همچنین با اشاره به قابلیت ها و مزیت های فراوان استان هرمزگان برای رشد و شکوفایی همه جانبه اظهار داشت : باید با برنامه ریزی مناسب و دقیق از این ظرفیت ها برای توسعه و رفاه بیشتر مردم استان و کشور بهره برداری کرد.

در این جلسه استاندار و نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و نیز مدیران عامل بانک‌ها و فعالان بخش خصوصی در سخنانی، با تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان، پیشنهادات و طرح‌های مورد نظر خود را در بخش‌های مختلف صنعت و معدن، انرژی، عمران، کشاورزی، شیلات، حمل و نقل و گردشگری برای انجام سرمایه‌گذاری در استان مطرح کردند.

شناسه خبر: 103174

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده