رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

برخوردهای خشونت آمیز و اهانت به پلیس به هیچ وجه تحمل نمی شود/تسلیت به خانواده های شهدا و قدردانی از مدیریت سنجیده و مدارای حداکثری نیروهای انتظامی/ بررسی حوادث و اغتشاشات اخیر در جلسه هیات دولت

در جلسه امروز هیات دولت به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روزهای اخیر و اغتشاشاتی که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیج گردید، به هیات وزیران ارائه شد.

شناسه خبر: 103108 -

چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 11:58

رئیس جمهور ضمن تسلیت به خانواده های شهدای عزیز و اظهار همدردی با آنان ، از مدیریت سنجیده و مدارای حداکثری نیروهای عملیاتی بویژه نیروی انتظامی قدردانی کرد.

دکتر روحانی اظهار داشت: برخوردهای خشونت آمیز و اهانت به پلیس را که حافظ نظم و امنیت جامعه است، به هیچ وجه تحمل نمی کنیم.

وی ضمن احترام به همه عقاید و افکار و پذیرش تنوع های فکری و فرهنگی، رفتارهای خشونت آمیز از طرف هر گروهی را به شدت محکوم کرد.

رئیس جمهور در ادامه دستگاه های مسئول را با هدف تقویت انسجام و یکپارچگی ملی و افزایش وحدت و همگرایی، به بررسی و کند و کاو در ریشه های شکل گیری اینگونه حوادث مامور کرد.

در ادامه جلسه، سازمان برنامه و بودجه کشور نیز گزارشی از وضعیت اشتغال، به هیات وزیران ارایه داد.

براساس این گزارش، از تعداد 835 هزار جویای کاری که در 9 ماهه سال جاری به جمعیت فعال کشور افزوده شده است، برای تعداد 819 هزار نفر آنان شغل ایجاد شده است.

 همچنین از تعداد 374 هزار نفر زنانی که در 9 ماهه اول سال 96 به جمعیت شاغلین افزوده شده اند، برای 342 هزار نفر آنان نیز ایجاد اشتغال شده است که این دستاورد، گام بزرگی در پاسخگویی به نیاز اشتغال در کشور و کاهش میزان بیکاری است.

 

تعرفه گوشت گوساله کاهش یافت

هیات وزیران به منظور کاهش اثرات ناشی از تغییرات نرخ ارز، با کاهش تعرفه گوشت گوساله (سرد و منجمد) از 26 درصد به 12 درصد موافقت کرد.

 

درخواست تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از مجلس

دولت طی لایحه ای، درخواست تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

شناسه خبر: 103108

- رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده