دکتر روحانی در دیدار جانباز سرافراز سعید شهریان:

همواره قدرشناس ایثار و فداکاری فرزندان ملت هستیم/ مردم ایران ایستادگی را از سید و سالار شهیدان آموخته اند

رییس جمهور در دیداری صمیمی با سعید شهریان جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس، ضمن اشاره به رشادت ها و ایثارگری های شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: مردم ایران همواره قدرشناس این فداکاری‌های فرزندان خود بوده و خواهند بود.

چهارشنبه 5 مهر 1396 - 20:26

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهاشنبه همزمان با ماه محرم و ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور در منزل سعید شهریان، با این جانباز سرافراز دیدار و گفت و گو کرد.

رییس جمهور در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، گفت: دیدار، ارتباط مداوم و خدمت به خانواده ایثارگران و جانبازان وظیفه مسئولان است.

دکتر روحانی ایثار و فداکاری جانبازان و شهدا را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: اگر فداکاری ها و ایثار رزمندگان در آن دوران نبود، امروز استقلال و عزت در کشور نداشتیم.

رییس جمهور با بیان اینکه مردم در دوران دفاع مقدس با تبعیت از راهبریهای امام ، جانانه در برابر تجاوز صدامیان ایستادند، گفت: ما هرچه داریم از امام حسین(ع) و نهضت عاشورا داریم و ملت ایران راه ایستادگی و مقاومت را از سید و سالار شهیدان آموخته است.

دکتر روحانی تاکید کرد: دشمنان هیچ گاه نتوانسته اند ملت ایران را تحت فشار قرار داده و این ملت را تسلیم کنند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه مردم ایران همواره قدرشناس رشادت ها و فداکاری شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنان بوده و هستند، اظهار داشت: حضور پر شور مردم در تشییع پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی نشان داد که ملت ایران هیچ گاه این دلاورمردیها را فراموش نخواهد کرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه رزمندگان ما مظلومانه جنگیدند و دفاع کردند و در برابر دشمن مردانه و با صلابت ایستادند، گفت: راه حق و مسیر درست در نهایت پیروز است گرچه با سختی همراه باشد.

رییس جمهور با تجلیل از صبر و فداکاری خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، تصریح کرد: همسر و فرزندان جانبازان بواسطه صبوری ها و زحماتی که در زندگی متحمل می شوند نزد خداوند مأجور خواهند بود.

همچنین سعید شهریان نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و نحوه مجروحیت خود پرداخت.

سعید شهریان جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس در سال ۶۶ در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب قصرشیرین بر اثر اصابت خمپاره از ناحیه پای راست، دست و صورت به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

رییس جمهور در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید نیز حضور داشت، با اهدا لوح تقدیر از این جانباز والا مقام دفاع مقدس تجلیل کرد.

شناسه خبر: 100952